Aktywne Wpisy
DajtaPlusa +253
Siemanko Mirki, dzisiaj pokażę wam katastrofe lądową, już 7 raz mam rozwalone ogrodzenie.. Starszy człowiek, pan 75 lat skasował mi płot, uciekł z myślą że mu sie uda. Znajduje rejestrację pod słupkami i ją chowam :) Chłop wraca po godzinie szukać rejestracji tłumacząc się że jak rozwalił ogrodzenie musiał zapalić swieczke żonie,i odjechał na cmentarz, a okazało się że uciekł myśląc że rejestracja jest na miejscu zdarzenia. Zdzwoniłem na policję ,dogadałbym się

FrizPL +400
źródło: HZ8EQY8YNRv0paHt
Pobierz




Pytania do AI Grok.
1. Pięć grup i osób, które według dostępnych informacji szerzą najwięcej dezinformacji na platformie X
Grok swoją odpowiedź zaczął od wymienienia Elona Muska. "Jako właściciel X, jego działania i polityka platformy są szeroko krytykowane za przyczynianie się do rozprzestrzeniania dezinformacji. Musk ograniczył dostęp do danych dla badaczy, co utrudniło monitorowanie i zwalczanie fałszywych informacji. Dodatkowo sam udostępniał dezinformację, w tym fałszywe twierdzenia dotyczące wyborów i zdrowia publicznego" - czytamy.
Poza nim na liście znalazły się również:
tzw. Disinformation dozen, czyli "grupa dwunastu osób zidentyfikowana przez Center for Countering Digital Hate, która odpowiada za większość treści antyszczepionkowych w mediach społecznościowych, w tym na X. W jej skład wchodzi m.in. Robert F. Kennedy Jr., znany z promowania teorii spiskowych dotyczących szczepionek;
konta powiązane z Rosją - jak podkreśla Grok, działają one w sposób zorganizowany;
grupy eksternistyczne;
wpływowe konta mediów społecznościowych z dużą liczbą obserwujących.
2. Na korzyść którego kraju najczęściej kłamie lub manipuluje Musk?
Według Groka jest to Rosja. "Musk wielokrotnie prezentował poglądy, które pokrywają się z narracją Kremla. Przykładem jest jego "plan pokojowy" z 2022 roku, w którym sugerował, by Ukraina oddała Krym Rosji i pozostała neutralna. Jest to stanowisko korzystne dla Moskwy, a odrzucone przez Kijów jako kapitulacja" - czytamy. Przypomniał także, że szydził z Zełenskiego. W 2025 roku Musk stwierdził z kolei, że prezydent Ukrainy jest znienawidzony w swoim kraju, co według AI "wpisuje się w rosyjskie próby dyskredytacji ukraińskiego przywódcy".
Grok powołał się na medialne doniesienia, np. "The Wall Street Journal" z 2024 roku, dotyczące kontaktów Elona Muska z Władimirem Putinem i decyzji o wyłączeniu Starlink przed ukraińskim atakiem na Krym w 2023 roku. "Sugerują, że Musk może unikać działań, które eskalowałyby konflikt z Rosją, potencjalnie z powodów biznesowych (np. relacje z Chinami, sojusznikiem Rosji)" - dodał. "Jego manipulacje, takie jak wybiórcze przedstawianie faktów (np. mapy wschodniej Ukrainy z 2022 roku sugerujące, że regiony "wolą Rosję"), często wspierają rosyjskie stanowisko, nawet jeśli nie są jawnie fałszywe. AI wymienia również Ukrainę, zaznaczając jednak, że w tym przypadku Musk jest niekonsekwentny a "jego wsparcie wydaje się bardziej pragmatyczne (np. promocja Starlink) niż ideologiczne". W podsumowaniu Grok wskazał, że z jego analizy wynika, że "Musk najczęściej kłamie lub manipuluje na korzyść Rosji".