Wpis z mikrobloga

Jak wszyscy wiedzą Facebook Messenger na WP jest co najwyżej średni. Przede wszystkim wolny i ciężko jest korzystać z niego robiąc jednocześnie coś innego na telefonie. Na Androidzie jest rozwiązanie w postaci okręgów z avatarem , które można umieścić na wierzchu i w przypadku nowej wiadomości otwieramy te okienko, a aplikacja (np. IE) nadal działa, nie trzeba od nowa wczytywać ani IE ani Messengera (mam nadzieję, że każdy zrozumie xD).

Na WP nie ma czegoś podobnego. I teraz moja sugestia. Żeby dało się zrobić coś takiego, jak na screenie. Czyli: Po prawej stronie ekranu mam wyświetlone avatary osób, z którymi aktualnie rozmawiam (tak, żeby to pasowało do UI całego systemu). Rozmowa cały czas jest przechowywana w pamięci podręcznej. Normalnie korzystam sobie z IE, dostaję wiadomość, na tym avatarze pojawia się jakaś informacja (to jest do dyskusji, czy jakaś jedynka - jedna nieodczytana wiadomość, czy jakaś czerwona ramka, obojętnie). Chwytam za avatar, przesuwam od prawej do lewej i pokazuje mi się okno z wiadomością. Odpisuję na wiadomość, przesuwam messengera od lewej do prawej i dalej korzystam z IE. Głównie chodzi o to, żeby Messenger nie wczytywał od nowa rozmowy jak dostanę nową wiadomość i żebym miał do niego łatwiejszy dostęp. Nie wiem tylko zbytnio jak rozwiązać wtedy sprawę z centrum powiadomień, czy nie będą one się jakoś dublowały, ale to raczej też nie problem.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiecie moją wizję :D

Myślicie, że coś takiego mogłoby przejść przez User Voice? Wiem, że teraz aplikacją zajmuje się tylko Facebook, ale może i on ma jakąś możliwość zgłaszania poprawek (znaczy mieć ma, ale czy bierze je pod uwagę)? A może po takim User Voice MS "nakierunkowałby" FB?

Wcześniej się z takim pomysłem nie spotkałem, ale jeśli ktoś coś takiego widział, to niech się podzieli, poczytam chętnie.

#windowsphone #bojowkawindowsphone #facebook @michalkosecki

Czipsu - Jak wszyscy wiedzą Facebook Messenger na WP jest co najwyżej średni. Przede ...

źródło: comment_TxQulbfnveE5qS61vv3uWsArHxZB20MY.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Mirin: Mi się wydaje, że jeśli zrobili wysuwane z góry centrum powiadomień to i nie będzie problemem zrobić czegoś takiego. Tylko facebook i MS musieliby chcieć ;)
  • Odpowiedz
@chori: Właśnie dlatego, że stockowego już nie ma (i nie będzie - facebook za często aktualizuje API i MS nie chce co chwilę uaktualniać całego systemu), to trzeba szukać alternatywnych form. U mnie stockowy działał jak chciał - często były przeciążenia.
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Kuurcze, no wielka szkoda. A istnieje przynajmniej techniczna możliwość, żeby kiedyś, w przyszłości Messenger trzymał wiadomości w pamięci podręcznej, a nie po każdym przywołaniu ściągał od nowa?
  • Odpowiedz
@Czipsu: pewnie, że jest taka możliwość, ale to nie jest problem systemu, tylko #!$%@? napisanej appki.

Polecam case aplikacji fast facebook (czy tam fast for facebook) na androida. Ludzie hejcili na appkę facebookową napisaną w HTML5 i w końcu facebook przyznał, że native > html5.

po czym chyba dwóch gości napisało pełnego klienta facebooka w html5 (klona, jeśli chodzi o wygląd), tylko m.in. zoptymalizowali cache, localStorage i tego typu rzeczy -
  • Odpowiedz
@Czipsu: żaden problem, na początku kwestia chęci, a potem przychylność facebooka, jeśli aplikacja zdobędzie popularność (korzysta to z API, więc jak każdą aplikację 3rd party, można ją po prostu odciąć).
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Jeśli żaden problem to dziwi mnie, czemu jeszcze nikt tego nie napisał. Przecież Messengera da się używać tylko wtedy, jeśli korzysta się jednocześnie tylko z niego.

Pozostaje jeszcze nadzieja, że może facebook zacznie bardziej się appką interesować i wypuszczą dobre update'y.
  • Odpowiedz
@Czipsu: ludziom się nie chce, facebook staje się mocno passe. messenger powstał jako odpowiedź na rosnącą popularność flash-komunikatorów takich jak np. snapchat (po kupnie przez fb i aktualizacji uprawnień również spadła jego popularność, że o wizerunku nie wspomnę).

poza tym istnieje obawa, że jak appka zdobędzie popularność to facebook ją odetnie z byle powodu zamiast np. kupić i przyznać się do błędu - i trzeba będzie pisać nową appkę. błędne koło.
  • Odpowiedz
@Czipsu: raczej cisnąłbym, żeby facebook u siebie to obsłużył, bo to dla nich niewielki problem. osobną sprawą jest to, jak traktują WP (ta aplikacja na początku była prostym portem z iOSa)
  • Odpowiedz
@Czipsu: Czytałem gdzieś o multitaskingu na wzór Windowsa 8.1 dla PC. Ma on niby pojawić się w WP 8.2/8.5 LUB WP 9. Wiadomo że mogą być to plotki ale widziałem projekt i screen tego dotyczące. Ekran podzielony był prostą linią -u góry np kalkulator,na dole IE. Wyglądało to całkiem sensownie i wygląowo "typowo" dla WP. Zobaczymy co to będzie :)
  • Odpowiedz
@gacork: Jak dla mnie takie rozwiązanie byłoby niedobre. Owszem - na tabletach i kompach się sprawdza, sam z tego korzystam. Ale na telefonie? Tam jest za mało miejsca. Ja chcę tylko tyle, że facebook messenger trzymał cały czas, kiedy korzystam, w pamięci podręcznej aktualną rozmowę ;)

IMO to raczej tylko plotka, na małych ekranach to nie ma szans się sprawdzić...
  • Odpowiedz
@Czipsu: sa różne sposoby na rozwiązanie problemu multitaskingu na małych ekranach :)- gdybym miał możliwość to zaproponowałbym im coś w stylu podziałki ekranu tyle że z możliwością dostosowania wielkości okien,czyli kno w którym pracujemy rozciągamy a te drugie zmniejszamy do rozmiaru np średniej kafelki jaką mamy w WP. Oczywiśćie z opcją przesuwania jej po ekranie. Czyli coś podobnego do tego co zaproponowałeś z facebookiem :)
  • Odpowiedz