Wpis z mikrobloga

@japer: Przy nadczynności masz powiedzmy przyśpieszony metabolizm. Dlatego zazwyczaj, (nie zawsze) traci się wagę. We środę jednak widziałem panią która wbrew wszystkiemu podczas nadczynności tyła. Rozumiem, że masz postawione rozpoznanie przez lekarza?
  • Odpowiedz
@japer: pamiętaj, żeby Ci rodzinny koniecznie wypisał też fT4 po za TSH.

Spadek masy ciała przy nadczynności występuje u 50-85% chorych. Dodatkowo nietolerancja ciepła, wzmożona potliwość, kołatanie serca, nerwowość, drżenia mięśniowe (łatwe do sprawdzenia jak na wyciągnietych dłoniach położysz kartkę papieru).
  • Odpowiedz
@japer: Sam wzmożony apetyt i brak tycia jako izolowany objaw nie jest podstawą do podejrzewania nawet nadczynności tarczycy. Nie naciągaj swojego portfela lub NFZ na niepotrzebne badania.
  • Odpowiedz
@Dudek89: Nie można wykonywać badań laboratoryjnych bez konkretnych wskazań ani oczekiwań. To jest bardzo częsty błąd lekarski. Potem wychodzą takie kwiatki, że ktoś ma coś poza granicami normy i się zaczyna wtedy cyrk. Nie można, koniec.
  • Odpowiedz
  • 1
@SScherzo: Okazało się, że moje stężenie hormonów jest na tak wysokim pułapie, że nadal trzyma się w normie. Czyli nic nie mogę poradzić.
  • Odpowiedz