Wpis z mikrobloga

@MtEden: nie szkoda Ci skrzyni tak męczyć brakiem międzygazu? :P To nie jest nic trudnego do nauczenia, a myślę że Monster by się ucieszył z takiej techniki ;)
@pkania6: Sympatyk ze mnie, byłem na ichniejszym desmo night spocie w żorach i zastanawiam się nad zlotem w Rybniku. Nie mogę jako tako być członkiem bo należę do MC Gremium. Ty należysz? ;> @pirus: Po co jak zrzucam tak naprawdę tylko do hamowania silnikiem?
DESMOsilesia


@pkania6: Przeprowadzam się zaraz do Wrocławia to i będzie ciężko z DesmoSilesia, zobaczymy. W Krakowie aż was tyle? Żyje to jakoś? Bo DS ostatnio to kółeczko wzajemnej adoracji, które organizuje DesmoGT i tyle... A i czym jeździsz?
Po co jak zrzucam tak naprawdę tylko do hamowania silnikiem


@MtEden: To nie ma znaczenia, międzygaz podczas zmiany w skrzyni motocyklowej wydłuża jej żywotność, bo nie ma tam synchronizatorów tak jak w samochodzie i sam musisz zadbać o wyrównanie obrotów zazębianych elementów. LwG!
@pirus: Umiem międzygaz ale jest dla mnie bardzo... niewygodny. Jeżdżę agresywnie (=/= jak wariat), dla mnie to psuje trochę całość, wrzucam bez sprzęgła, zrzucam bez lub jak nie mogę to z ale to wtedy tylko do hamowania więc dodając międzygaz przy okazji wydłużę drogę hamowania. A przy L-Twinie i Antyhoppingu w standardzie to już w ogóle grzech nie hamować silnikiem. Ale dzięki za radę, postaram się częściej stosować międzygaz bo mi
@MtEden: Wydaje mi się, że za dużo gazu dodajesz skoro Ci to wydłuża drogę hamowania. Ten ruch manetką trwa ułamek sekundy i obroty po redukcji z międzygazem nie są wcale wyższe niż bez niej. Też mam antyhoping i sam lubię hamować silnikiem. Jak nie oglądałeś to polecam "Twist of the wrist 2" tam jest to i dużo innych ciekawych rzeczy dobrze wytłumaczone.