Wpis z mikrobloga

CHILI CONTEST – ufundowane przez www.ostrakuchnia.pl

To pisze ja @goromadska

Zainteresowani wiedzą że będę prowadził (tak jak w zeszłym roku) chilicontest. Bardziej zorientowani (@grafi) wiedzą że uczestnictwo może być utożsamiane z powiedzeniem „potrzymaj mi piwo”. Pewne stopnie ostrości w tym konkursie to nie są przelewki. Można wybrać się nawet na tamten świat. Jako organizator muszę zaznaczyć że sosy mogą uczulać, powodować zapaść, brak tchu.

Dlatego

w konkursie powinny uczestniczyć osoby świadome ryzyka oraz umiejące odejść z tarczą, nie na.

To zawsze lepsze rozwiązanie. Ja ze swojej strony, bardziej niż w zeszłym roku, będę zwracał uwagę na wasze reakcje i w razie potrzeby nie dopuszczał Was do kolejnych etapów. W tym roku będzie ostrzej…

Proszę zapoznajcie się ze skalą Scovilla (SHU)

co da wam wyobrażenie o ostrości spożywanych sosów i papryk. Ponadto poczytajcie o kapsaicynie i samej chili.

To co pomaga łagodzić ostre doznania to tłuszcze i alkohole (ale 90%+). Woda nie jest wskazana ponieważ nie rozpuszcza kapsaicyny (nie absorbuje jej), a tylko rozprowadza w ustach i przewodzie pokarmowym. Kto chce brać udział niech zaopatrzy się w mleko/śmietanę. Zadbałem o to aby mleko było dostępne na barze, jednak nie wiem czy starczy dla wszystkich uczestników. Lekko pieczenie łagodzi też cytryna i jej sok. Możecie więc zawsze również poprosić o ćwiartkę do gryzienia. Pamiętajcie że kapsaicyna jest niewidoczna i zazwyczaj zostaje na palcach. Włożenie ich do oczu dla większości z Was jest równoznaczne z doznaniami po spryskaniu gazem pieprzowym :) Ja już się wprawiłem.

(tu pasta o ostrym)

Ja nie zapewniam wam ni mleka, ni alkoholu, ni cytryny. To co jednak mi się udało to zorganizować małe kanapeczki na których będą spożywane nasze konkursowe sosy. Pozwoli to mniej wprawionym uniknąć znacznych kłopotów żołądkowych.

Zaczynamy standardowo od wszystkim znanego Tabasco (2 500–8 000 SHU),

Potem wystąpi sos Blair's After Death Sauce (50,000 SHU)

Następnie Da' Bomb Ground Zero (234,000 SHU)

Jako najmocniejszy sos Blair's Ultra Death Sauce (800,000 + SHU)

Dla tych co będą chcieć więcej, po połówce papryki Habanero Red z mojej uprawy (580 000 SHU). Świeża papryka jest zwykle bardziej ostra od mocniejszego sosu.

Łącznie będzie 10 rund.

3 najlepszych będzie mogło zjeść ze mną tartę mięsną do której kucharz włoży nam kolejną papryczkę z mojej uprawy a mianowicie Trinidad Scorpion Butch T (1 463 700 SHU) - 2 najostrzejsza papryka na świecie. To już jednak poza konkursem. Chodzi tylko o to, że nikt inny oprócz zwycięzców nie powinien jeść tak ostro  Każdemu kto ze mną zje wręczę sadzonkę papryki Tabasco oraz Cayenne, które przygotowałem specjalnie na tą okazję. Łącznie mam więc 6 sadzonek, a wszystkie muszę rozdać.

Nagrody to między innymi palące sosy oraz palące przekąski:

I miejsce

Blair's Ultra Death Sauce - (800,000 + SHU)

Trinidad Moruga Scorpion - magiczna roślina w puszce (po wyrośnięciu 2.000.000 SHU)

II miejsce

Blair's Sudden Death Sauce (105,000 SHU)

Who Dares Burns! Trinidad Scorpion Chilli Peanuts (1,463,700 SHU)

III miejsce

Blair's After Death Sauce (50,000 SHU)

wpis o odebraniu paczki od ostrej kuchni: http://www.wykop.pl/wpis/7838102/no-to-po-raz-kolejny-ostrakuchnia-pl-pokazala-jak-/

Strona internetowa: http://www.ostrakuchnia.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/OstraKuchniaPL

#trojmiejskiewykopparty #wykopparty #wykoparty #chilicontest #chili #papryczki #domowyogrod #chilihead

@nowik @Wrzoskoowna @dziczku
Pobierz goromadska - CHILI CONTEST – ufundowane przez www.ostrakuchnia.pl



To pisze ja @gor...
źródło: comment_cZNiGAxBVoBk9DTGT92MOWCR7TlSPmeT.jpg
  • 28