Wpis z mikrobloga

Mirasy, czy jest na sali jakiś #lekarz lub student medycyny ze świeżym umysłem? Bo razem z rodzicami rozkładamy ręce. Ojciec ostatnio dostał opuchlizne, która zaczęła się od oka, gdy szedł spać nic nie było, gdy wstał, bam jakby dostał solidnego strzała pod oko. Potem opuchlizna rozeszła się na całą twarz, usta to miał ogromne... Był u lekarza, ale ta stwierdziła, że to uczulenie na światło i przypisała jakąś maść. Było przypuszczenie, że to przez chory ząb i nawet był wyrwany...:|. Na dwa dni opuchlizna zeszła, ale dziś z rana znowu opuchnięte oko. Ktoś może doradzić?

#medycyna #przypadkimedyczne #pytaniedoeksperta
  • 19
@Swiezutki: @kamdz:

Mój stary poparzył sobie rękę. NAPRAWDĘ, #!$%@?, ULTRA POPARZYŁ. Potrzebuje przeszczepu, więc jako jego syn zgodziłem się oddać skórę. Lekarz powiedział, żebym przyszedł na operację, to mi wszczepi ekspander. #!$%@?, nie wiedziałem, co to, ale poszedłem. #!$%@?, ja się obudziłem, to miałem na plecach pod skórą taką, #!$%@?, gumową kulę, a z niej przez dziurę w skórze wystawała gumowa linka, na której końcu jest taka czarna pompka jak
@Swiezutki: Uczulenie na światło, chory ząb... Ręce opadają.

To na pięć kilometrów śmierdzi reakcją nadwrażliwości. Gdyby nie to, że zniknęło i po jakimś czasie (nie napisałeś jakim) pojawiło się znowu, wskazywałoby na to, że coś go udziabało.

Kilka pytań: Gdzie Ojciec był za granicą i kiedy? Czy towarzyszą temu jakieś dolegliwości bólowe? Czy współistnieje nadmierne łzawienie z oka? Czy występuje podwójne widzenie lub ból przy ruszaniu gałką oczną? Czy Ojciec przyjmuje
@zawodowiec: Zniknęło po dniu. Francja, 3 dni temu. Żadnego swędzenia, nic nie łzawi, nic się nie dzieje z oczami, tylko opuchlizna. Żadnych leków nie przyjmuje.

Ale chyba znalazłem, prawdopodobnie, co to może być - obrzęk Quinckiego. Wszystko pasuje
@Swiezutki: Ja właśnie myślałem nad obrzękiem Quinckiego, ale po pierwsze, nietypowa lokalizacja, a po drugie skoro nie przyjmuje leków i jest to jego pierwszy raz w życiu, to to rozpoznanie odpada. Nie widzę tego, więc trudno mi na 100% powiedzieć, ale obstawiam, że coś go ugryzło, tu, w domu. Badanie tarczycy bez sensu. Alergolog to dobry pomysł, lub dermatolog.
@Swiezutki: No domyślam się, że o to chodziło.

Obrzęk naczynioruchowy (Quinckiego) jest raczej symetryczny (w sensie, że po obu stronach twarzy zazwyczaj jest) i przede wszystkim usta są zajęte, choć obrzęk powieki nie należy do rzadkości, a wręcz przeciwnie. Ale taki przebieg, że puchnie wokół jednego oka i potem schodzi niżej, jest raczej mało charakterystyczny dla tej jednostki chorobowej.

Dla świętego spokoju warto wykluczyć alergię pokarmową jakąś.

Ja bym jeszcze dokładnie