Wpis z mikrobloga

@Czipsu: No tak. Wcześniej miałem kombi, teraz hatchback, ale brak przestrzeni zaczyna mnie wkurzać, zwłaszcza, że to 3 drzwiowe. Teraz właśnie chciałbym spróbować sedana. No z silnikiem TS boję się kupować (teraz mam i wiem co to znaczy), jest jeszcze 2.0 v6. Najchętniej bym łyknął 159 z silnikiem 2.2, a 1.8tbi to już bajka, ale dużo droższy. Trzeba zacząć szukać we Włoszech ;)
@znikajacypunkt: A może pomyśl nad 156FL w 2.5 V6 192KM? Silnik bardzo szanowany (niektórzy mówią, że ostatni prawdziwy od Alfy), stylistycznie już dużo ładniejszy od 156 przed FL (szczególnie za sprawą większego scudetto), a ceny nie są zaporowe.

3.2 V6 byłoby jeszcze ciekawsze, ale taki znaleźć to już niezła sztuka.
@znikajacypunkt: 156 przedliftową spokojnie dostaniesz w tej cenie w bardzo dobrym stanie. Poliftową raczej też znajdziesz. 166 jest już mniej na rynku, więcej szukania, ale jednak samochód klasę wyżej ;)

Na 159 to byś musiał drugie tyle przynajmniej szykować.

Tak czy inaczej - powodzenia w szukaniu. Wybór AR to zawsze dobry wybór xD
@znikajacypunkt: Znajomy sobie kupił taką alfę z jakimś silnikiem twin spark, zakładał gaz.... ale okazało się że świece dopalające i kable WN do twin sparka to koszt prawie 1k pln ;) przesiadł się do A4 1.8T w gazie i ma w pompie wszystkie twin sparki :P
@Zaszczyk Coś nie hula ten link, prześlij jeszcze raz. Tanie bo ludzie się boją kupować Alfy bo jak wiesz opinia jest taka w Polsce, że to awaryjne samochody. Ktoś kupi, przekona się, że to delikatne auta i już wystawia złą opinię (a tak naprawdę kupił trupa albo nie dbał) i cena znów spada. Jak się kupi egzemplarz w przyzwoitym stanie to będziesz zadowolony. Trzeba pamiętać, żeby dbać bo Alfa może się sfochać,