Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #janpawel2 #wykopobrazapapieza #ateizm #religia

Jak to jest, że niby tak wszyscy "kochali" papieża Jana Pawła II, masowo nawracali się w dniach jego śmierci i pogrzebu, deklarowali się jako "pokolenie JP2" a dzisiaj potrafią tylko rechotać i obrażać papieża? Co z wami ludzie? Gdzie jest jakiś wykop o papieżu na okoliczność kanonizacji? Przecież tu powinien być wykop efekt z płomieniem na głównej. Nawet jeśli jesteście wszyscy gimboateistami, to uznajcie chociaż, że był fenomenem religijnym, politycznym i historycznym. Na uroczystość przyjechały nawet eurolewaki i nasze komuchy. A wy co? Zakopujecie wszystko co ma w tytule "JP2". Umiecie tylko obrażać papieża, którego nawet nie znaliście i rechotać przy tym. Zachowujecie się gorzej niż IV departament MSW.
hetman-kozacki - #oswiadczenie #janpawel2 #wykopobrazapapieza #ateizm #religia 



Ja...
  • 76
  • Odpowiedz
@hetman-kozacki: Nie zauważyłeś bardzo ważnego faktu - Polska nie jest już od dawna krajem fundamentalistów katolickich, a do zdania dopuszczani są także ludzie o odmiennym zdaniu. Wojtyła był krytykowany od dawna - po prostu dawniej w Polsce tych tematów się nie poruszało.

Żaden fenomen, a raczej wstyd dla Polski. Żyj w swoim świecie.
  • Odpowiedz
@hetman-kozacki: to wynika z tego, że jazda po kościele jest aktualnie modna i żadne nieprzyjemne konsekwencje się z tym nie wiążą, a nawet jest szacunek u podobnych im ludzi bezideowych. Oczywiście antyklerykałów do szpiku kości jest trochę, ale to jednak margines, natomiast większość obecnych krytyków po prostu bezrefleksyjnie płynie z prądem obecnej mody i jeśli za parę lat wiara stanie się "na czasie" znów będą chodzili do kościoła jak w
  • Odpowiedz
@hetman-kozacki: PAPIERZ ZAWADIAKA DO ŚWIĘTEGO MA DALEJ NIŻ JA CHOCIASZ JESTE GIMBOATEISTOM XD

A tak na serio: nie każdy kto obraża papieża jest gimboateistą. Sam fakt krycia pedofilii w swoich szeregach jest szczytem #!$%@? i ten człowiek jest dla mnie szują a nie świętym.
  • Odpowiedz
@spokoj: Jezeli nie wiesz co zrobił Jan Paweł II to weź prześledź jego historię zycia od nauczania Jana Pawla II, od przemowien, po publikacje, tworczosc artystyczna, wreszcie encykliki.

Przeczytaj choć jedna jego encyklike lub jego kazanie to moze trochę zrozumiesz że Paiez nigdy nie robił podziału my katolicy i reszta swiata Zwracał sie do człowieka bez róznicy jakiego był wyznania.

Zapewne nie zasadz sobie tego trudu, wiec nie dowiesz sie
  • Odpowiedz
@stoprocent: Myślałem ,że tolerancja bez względu na wyznanie jest normą, ale dobrze ,że uczył tej tolerancji bo wielu katolików jej nie posiada. Poza tym, z drugiej strony był przeciwny antykoncepcji i ukrywał pedofilię w kościele.

Może i jest ważny dla katolików, ale nie zmuszajcie wszystkich, jak to katolicy mają zwyczaju do podzielenia zachwytu nad jp2.

Sorki za chaotyczną wypowiedź, ale wpis mi się usunął i pisze drugi raz.
  • Odpowiedz
@spokoj: Jest wazny dla wielu ludzi, nie tylko katolikow, znam ateistow, ktorzy go szanuja i uwazaja za wielkeigo czlowieka - zmienl ich mentalnosc, mimo ze ich akurat nie nawrocil.

@Plex: to jest ich taktyka, farbowac na czerwono wszytskie publliczne media :/
  • Odpowiedz