Wpis z mikrobloga

@Steczny: trochę stara ale do podstaw styknie. Tymbardziej na studiach wykładowcy i tak nie ogarniają nawet cpp11
Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI
  • Odpowiedz
  • 0
@krykoz tak się składa że z polskiego miałem najniższy wynik. Ogólnie nad ortografią i pisaniem pracowałem, ale nie miałem żadnego postępu, mimo czytania wielu książek.
  • Odpowiedz
@Steczny C++ Professional, najnowsze wydanie. Co ważne, nawet ktoś doświadczony jest wstanie coś nowego wyciągnąć z tej książki w obrębie podstaw.
Druga sprawa - domeną książek C++ zawsze było to, jak proste rzeczy można opisać w najmniej zrozumiały sposób. Przy tej książce się nie zawiedziesz, napisana jest przystępnym językiem.
  • Odpowiedz
@Steczny: Jeśli chcesz tylko zaliczyć to wyżej wystarczy. Jeśli chcesz się faktycznie nauczyć to tak jak z każdym językiem programowania, najpierw zastanowić się po co i określić co ma robić ten projekt i zacząć go pisać. Na początek się nie przejmować tym jak to wygląda, czy tym jakie to spaghetti wyszło.
Wraz z postępami w nauce nie bać się przepisywać kodu po kawałku. To też umiejętność, która ci się przyda
  • Odpowiedz
Ja bym zaczął od C++ 98(tak żeby potem docenić C++ 11) a zatem Thinking in C++ part I.
W part II są bardziej zaawansowane rzeczy ale raczej nudno się to czyta. Chociaż polecam rozdziały o kontenerach z biblioteki standardowej.

Potem skuteczny nowoczesny C++ - książka bajka. Krótka i treściwa, zakres C++ 11/14.
  • Odpowiedz