Wpis z mikrobloga

To nie są normalne anomalie.


@koronawirus: Wydaje mi się, że jednak jest to absolutnie normalne, że duży deszcz pada przez kilka dni w jakimś regionie. Sytuacja dość rzadka, ale na pewno występująca co kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Problemem jest zabudowa w sąsiedztwie uregulowanych rzek i teren górzysty.
  • Odpowiedz
akurat za tydzień miałem jechać z żoną do Szklarskiej Poręby, a później do Szwajcarii Czeskiej/Saksońskiej ale chyba czas anulować rezerwację :-( . Ciekawostka jest taka, że w 97 w lipcu też byłem na Dolnym śląsku i niewiele brakowało abym tam utknął na czas powodzi, a ze trzy lata temu we Wrocławiu zepsuł się nam całkiem nowy samochód. Chyba nie powinienem tam jeździć!
  • Odpowiedz
@mateo-matik: obawiam się że może być z tym problem. A co do mnie to przypomniałem sobie że jeszcze w Dreźnie most się zawalił a tam też się wybieraliśmy (°°
  • Odpowiedz
@koronawirus: Tragedia, bo ja wiem czy taka tragedia, no woda po prostu. U nas wykminili tak na terenach zalewowych że parter z piwnicą jest nie użytkowany i dostosowany do zalewania a na piętrze żyją. Kajak/ponton + wiosło i let's goooo wenecja.
  • Odpowiedz