Wpis z mikrobloga

Hej, czy możecie polecić jakiś laptop za 4000-5000zł? Laptop NIE będzie do grania więc zależy mi żeby posiadał przynajmniej 16gb RAMu, przynajmniej 500gb SSD, dosyć lekki i poręczny, jakieś 15"-16", najlepiej od razu z Windowsem (ale to sobie dobiore, bardziej chodzi mi o model). Zastanawiam się nad jakimś HP np EliteBook lub ProBook, czy warto? Z góry dzięki Mireczki :)

#laptopy #laptop #komputery #komputer #cokupic #sprzetkomputerowy #pytanie #pytaniedoeksperta #pcmasterrace
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boriskafarov: nie do końca napisałeś do czego ma być ten laptop, lekki ale 16"? Nie do grania, ale 16GB RAM?
Będziesz go nosił ze sobą i używał np. w pociągu na baterii?
Będziesz go używał ze stacją dokującą i monitorami, czy częściej pisał na wbudowanej klawiaturze?
Jak się zepsuje to wyrzucisz i kupisz nowy, czy będziesz naprawiał?
Potrzebujesz dwa lata gwarancji, czy poleasingowe wchodzą w grę?
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopyrek: ok dzięki, już doprecyzowuje. Laptop typowo do domowego użytku internet, film etc. bez gier ponad pasjansa
Lekki w sumie to pojęcie względne, chodzi mi żeby miał 15-16 cali ile kg to już drugorzędna sprawa
16GB RAMu raczej musi być bo 8GB dzisiaj czy za kilka lat może być za mało, a dokładać nie zamierzam.
Nie będzie pewnie przenoszony zbyt wiele więc jakaś super bateria być nie musi.
Bez stacji
  • Odpowiedz
k dzięki, już doprecyzowuje. Laptop typowo do domowego użytku internet, film etc. bez gier ponad pasjansa


Jeśli film, to warto, żeby ekran nie odstręczał, FHD to raczej mało na nadchodzący 2025 rok. 2k+ albo i 4k

Lekki w sumie to pojęcie względne, chodzi mi żeby miał 15-16 cali ile kg to już drugorzędna sprawa


15"
  • Odpowiedz