Wpis z mikrobloga

No i koniec. 1:0 dla Kamali, Trump się za bardzo odpalał, wzięła go na spokój i opłacało się. Pozwólcie mówić dziadkowi to sam się zaora - tak w skrócie.

Idę spać, za 3h wstaje do pracy. Miło się komentowało, dobranoc ;) Czekam na rano co napiszą media z obu stron barykady.

#debata #usa #polityka
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarianoaItaliano Jak Biden kompromitował się podczas WSZYSTKICH swoich wystąpień to tacy jak ty uważali że to nic takiego. Pompowanie balonika Kamali trwa od czasu jak dziadzio zniknął. Jeszcze niedawno były artykuły że nie ma nawet poparcia we własnej partii a wyborcy w ogóle jej nie lubią więc demokraci mają problem. Aż tu nagle po raptem kilku tygodniach mają po równo szanse ze wskazaniem na Harris. To przygotowywanie publiki na wynik wyborów
  • Odpowiedz
@Hatt0riHanz0: A skąd, ja wiedziałem od momentu wybrania dziadka Bidena że pierwszych skrzypiec to on tam długo nie pogra ze względu na stan zdrowia. Ja doskonale wiem że ona nie miała jakiegokolwiek poparcia, nie była w żadnych rankingach popularności - zresztą USA jest dość konserwatywne i myślałem że ten mezalians że nie dość że kolorowa to jeszcze babka przejdzie, no że USA nie są na to chyba gotowe. A tu
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano Ja wolę kogoś kto nie r------e jeszcze bardziej tego świata. Bez względu na to ile ma lat i jakiej jest płci. Kamala będzie kontynuować u siebie to co robią demokraci w każdym "wspaniałym" stanie jak Kalifornia i Nowy Jork i do tego prowadzić politykę zagraniczną wg dyktanda Schwaba. Dla Polski oznacza to tyle że wojna potrwa co najmniej do końca jej kadencji, jest realna szansa na to że rozleje się
  • Odpowiedz
@Hatt0riHanz0: Dasz oddech Putinowi to za 4 lata masz hydrę która zgromadzi siły i zaatakuje ale tym razem dalej. Nie, Ukrainę trzeba wspierać cały czas jako państwo buforowe między nami a Rosją i to jest ta słynna polska racja stanu, tylko tym razem poprawnie użyta jako stwierdzenie.

Co do reszty to bullshit zupełny. Ignorujesz całkowicie postulaty ekonomiczne jakie przedstawiła w debacie i sprowadzasz wszystko do tzw. lewackiej ideologii. Z Trumpem
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano Graniczymy z Rosją i graniczymy z Białorusią. Ukraina nie jest żadnym "buforem", do tego już nie raz chcieli nas w ten konflikt wciągnąć zabijając polskich obywateli i kłamiąc bezczelnie, że to nie oni tylko ruski. Poza trwonieniem własnych niedużych środków nie mamy NIC w zamian, nawet życzliwości. Dostają wszystko z całego świata (który może sobie na to pozwolić bo stać ich na to a wojna jest daleko) po cholerę na
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano Bo to dokładnie jedna i ta sama partia. Co zlikwidował Tusk po objęciu władzy? Co się zmieniło poza mordą Kaczora który teraz ma na imię Donald? Nie bez powodu jego oddani doradcy jak Morawiecki i Kowalski zakręcili się w PiS robiąc to co mieli zlecone od prawdziwego szefa. Podaj JEDEN przykład wypowiedzi gdzie Tusk po nich jedzie. Zawsze pluł wyłącznie na Kaczyńskiego. Zrobili krecią robotę obrzydzając ludziom PiS i "prawicę"
  • Odpowiedz
@Hatt0riHanz0: Panie symetrysta, spokojnie :D Czyli co, koNfeDeRAcja? Dziękuje, poczekam. Z korwinizmów to wyrosłem jakiś czas temu, a takich podlanych narodowo-patriotycznym sosem to już w ogóle, dawno im minął termin przydatności do spożycia. Nic osobistego oczywiście do ciebie, nie znam cię nie będę cię oceniał na podstawie kilku wpisów na portalu ze śmiesznymi obrazkami :)
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano No, muszę przyznać że doceniam twoje opanowanie i szanuję za podejście do rozmówcy z którego poglądami się nie zgadzasz.
Ja też nie stoję murem za Konfederacją. Nie podoba mi się nachalny i ostentacyjny katolicyzm niektórych członków i co za tym idzie część poglądów politycznych. Do tego mnóstwo cudaków (i prowokatorów) lgnie do nich bo są jawnie antysystemowi jako jedyni na polskiej scenie politycznej.
Są jednak jedyną prawdziwie proobywatelską i wolnorynkową
  • Odpowiedz
@Hatt0riHanz0: W Konfederacji zawsze nie podobało mi się skażenie środowiska liberalnego gospodarczo, bardzo narodowym i katolickim sosem. Korwin jaki był taki był, ale jakoś ta religia, patriotyzm nie przewijała się tak mocno w tych jego partiach, tam zawsze głównie chodziło o paróweczki a jakieś tam bonmoty o gejach, lgbt czy kobietach mniej inteligentnych od mężczyzn to tłumiliśmy w zasadzie protokołu 1% i znowu do roboty w kwestii ekonomii. Jako nastolatkowi, studentowi bardzo mi to pasowało. Potem jednak nastąpiło zderzenie ze ścianką, poszukiwanie pracy - zły prywaciarz wyzyskiwacz w kołchozie kontra ciepła posadka w państwowej służbie zdrowia a potem na uniwersytecie z bogatym socjalem, przestrzeganiem prawa pracy i generalnym bezpieczeństwem zatrudnienia skutecznie zaraziła mnie trochę bardziej lewicowymi poglądami gospodarczymi, chociaż nie w każdym aspekcie. Z biurokracją walczę codziennie, na tyle na ile oczywiście mogę na swoim stanowisku :D

Potem co przeważyło jak jeszcze do konfederacji dobrały się szury pokroju Brauna (elokwencja 100%, poglądy -1000% dla mnie) czy Kai Godek (tu redflag totalny) to dla mnie to środowisko zaczęło być zupełnie nieakceptowalne. Swego czasu swoje poglądy polityczne wiązałem z Nowoczesną, odpowiadał mi program liberalno... liberalny bo tam i o gospodarce było dobrze, wolno, i nowocześnie i w sprawach światopoglądowych też nie było zamordyzmu, nawet pewne elementy progresywne tam się pojawiały, no tylko stało się to co się stało i .N wchłonęła Platforma jako swoje liberalne skrzydło, po tym jak przesunęli się do centrum. Kto pamięta jeszcze te wspaniałe 3 x 15% czy inne pomysły Donka z 2007 roku, ech. To też temat na cały elaborat.

Co do takiej partii jaką opisujesz, to jest jak Yeti - niby coś ktoś słyszał ale nikt nie widział. I ubolewam nad tym masakrycznie. Może w kwestii polityki europejskiej mam znacznie oddmienne zdanie bo jednak dostrzegam rozwój społeczny i gospodarczy jaki dokonał się od naszego wstąpienia do Unii Europejskiej, mozliwości które otworzyły sie przed Polską, ba - sam jestem jej najlepszym przykładem bo mogłem skończyć szkołę i studia w UK i doskonale widzę co dzieje się z UK po Brexicie - zrobili sobie kuku gospodarczo, powstrzymali dopływ pracowników z UE a mają napływ nierobów z trzeciego świata. A przy całej dobrej woli Konfederacji, to twarz Sławka Memcena i innych członków postkorwinistycznych i narodowych no to niestety mnie nie przekonuje. Moim ideałem polityka tej opcji był Jakub Kulesza, niestety wycofał się z polityki - a
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano Było co poczytać :) Zgadzam się z tobą że w pełni wolny i nie regulowany żadnymi przepisami rynek pracy jest zły. Każdy pracodawca dąży do tego by ze swoich pracowników wycisnąć jak najwięcej za jak najmniej i ma gdzieś nawet podstawowe prawa człowieka. Jeśli zezwolić na bicie batem i więzienie po godzinach za karę to większość będzie to stosować, bo wolno.
Z LGBT mają 100 procentową rację, niestety. Nie chodzi wyłącznie o to by ludzie mogli sobie uprawiać s--s tak jak lubią, co jest raczej naturalne, tylko o wciskanie tego bez sensu do wszystkich aspektów życia, żebyś flagi tęczowe widział na każdym kroku gdziekolwiek spojrzysz. Jaki w tym cel? Co chcą osiągnąć? Kiedy przestaną? Jak całe miasta będą tym zasrane od fundamentów po dachy? Jak wszyscy ludzie na ziemi zmienią płeć czy będą usilnie próbować zapłodnić kolegę? To jest idiotyzm i trzeba to głośno mówić dopóki jeszcze wolno.
Na świecie jest miejsce na:
- rozsądny socjalizm (przestrzeganie praw człowieka i pracownika),
- rozsądny nacjonalizm (stawianie obywateli własnego państwa i ich bezpieczeństwa na pierwszym miejscu - dlatego właśnie rząd i przywódców wybierają obywatele a nie cały świat za nas),
- sprawiedliwe podatki (są niezbędne do utrzymywania kraju w dobrobycie, ale tylko dlatego że samo państwo jest zainteresowane wyłącznie ich wydawaniem. Skoro tak, niech będą wydawane jedynie na rzeczy niezbędne, przeglądając budżet można znaleźć tysiące niepotrzebnych pozycji - dość
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano Co do głosowania na PO, to twój wybór ale chyba już rozumiesz że dałeś się nabić w butelkę? NIC poza mordą w tv się nie zmieniło. Kościół zastąpiła tęcza a żadne decyzje podjęte przez poprzedni podobno z gruntu zły rząd nie zostały uchylone. Media tylko nabrały wody w usta i jestem prawie pewien że liczba afer do tej pory już dobija do rekordu Pisowskiego tylko o tym nigdzie nie przeczytasz
  • Odpowiedz