Wpis z mikrobloga

gdzie są moje podstawowe prawa takie jak równość małżeńska?


@Njal: Ciężko tu mówić o prawach małżeńskich osób LGBT skoro w Polsce nie ma małżeństw jednopłciowych. W polskiej konstytucji znajdziesz coś takiego:

małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej
  • Odpowiedz
@Njal:

Zapewne chodziło o wykluczenie społeczne i potrzebę zarobienia na życie jako osoba prześladowana a słowo dziedzictwo jest tutaj traktowane jako zamiennik dla historii

Strzelam że to robienie afery z niedopowiedzenia i promocja wydarzenia clickbaitem by się konserwy oburzyły


Z pewnością tak jest, to żadna promocja i normalizowanie prostytucji! Dlatego m.in. do panelu zaprosili prostytutkę, widzę ją na zdjęciu, druga dziewczyna od lewej reklamuje się wiadomymi usługami. Czy ta dziewczyna
  • Odpowiedz
@josedra52 Osoby Queer często musiały się zajmować prostytucją lub pracą seksualną ze względu na ostracyzm społeczeństwa.


@Gregory960: Skoro to był przymus i taka trauma to dlaczego to teraz celebrują ? xD
  • Odpowiedz
Nie interesuje mnie błędną interpretacja konstytucji promowana przez skrajnie konserwatywne środowiska z powiązaniami rosyjskimi.


@Njal: To nie jest błędna interpretacja. To jest wiążąca interpretacja konstytucji, bo jest interpretacją Trybunału Konstytucyjnego. Rozstrzygnięcia TK są nadrzędne wobec wyroków NSA. No i jeśli ktoś uważa, że to wszystko przez Julię Przyłębską to powinien wiedzieć, że taką linię orzecznictwa TK miał już znacznie wcześniej, najwcześniejszy wyrok o takim charakterze, który kojarzę to rok 2005
  • Odpowiedz
  • 0
@zgubiles_sie_jelonku ja tam konstytucjonalista nie jestem, zdecydowanie wolę gilotynę - natomiast osoby które podałeś są konserwatystami rodem z PSLu.

Natomiast to było lata temu, obecna błędną interpretacja prostego zdania jest promowana przez instytut prawny Orderu Siurasa Kremlasa
  • Odpowiedz