Wpis z mikrobloga

Ktoś mieszka / mieszkał we Włoszech? Planuję po studiach zmienić otoczenie i wyrwać się z mojej dziury, a skoro i tak mam się przeprowadzać, to dlaczego by nie spróbować za granicą. Od wczoraj nawet uczę się #jezykwloski!


#wlochy #pytanie #emigracja
  • 42
  • Odpowiedz
@BuFu: i wszystkie gniazdka mają takie wąskie? bo w PL zdarzają się takie wtyczki i swobodnie wchodzą w nasze gniazdka, ale odwrotnie to już widzę byłby problem
  • Odpowiedz
@BuFu: A to ciekawe, bo jak jechałem do Włoch to miałem swoje ładowarki, itd. i żadne przejściówki nie były konieczne...
  • Odpowiedz
@muuzyk: @plnk: tam mają taki burdel, że sami się gubią w przejściówkach, w większości nowych hoteli i przy nowszym budownictwie stosują gniazdka uniwersalne, ale wiele domów posiada jeszcze gniazdka właśnie te typowo włoskie, które niestety nie chcą współpracować z naszymi wtyczkami
  • Odpowiedz
@Cooff: brzydkie są Włoszki, 90% wygląda jakby miała ponad 50 lat, niezależnie czy ma 20 czy 40 :) czym bardziej na południe tym gorzej, chyba przez to słońce...

No i syf w biurokracji tam okropny, korupcja itp, syf dokoła, śmieci pełno. Ogólnie jeżeli chcesz z Polski jechać do kraju "bardziej normalnego" to odradzam ;)
  • Odpowiedz
@Zord0n: Chcę po prostu wyjechać na próbę do innego kraju, niekoniecznie do Włoch. Nie chcę UK, ani innych obleganych przez polaków krajów, bo w sumie emigrować nie muszę i nie zanosi się na to, że będę musiał - po prostu chcę wyjechać dla przyjemności. Nie ma jakiegoś specjalnego natłoku polaków we Włoszech, nie?
  • Odpowiedz
@Cooff: Hah :) widzę myślisz dokładnie tak jak ja:D jechać gdzieś ale daleko do Polaków. PJONA :)

Myślę że jakoś super dużo nie ma ale raczej gdzie nie osiądziesz to sąsiada polaka znajdziesz ;) ale takie wielkiego zatrzęsienia to znowu nie ma. Dużo jest dziewczyn które pojechały tam i zrobiło im się mokro jak zobaczyły podejście włochów do kobiet i teraz tam siedzą ze swoimi italianczykami. Rodzin typowo polskich jak ang
  • Odpowiedz
Plusy Włoch to na pewno luźne podejście i ogólne #!$%@? na wszystko ;)


@Zord0n: No i to mi się właśnie podoba - Włochy to kraj dla mnie. ;)
  • Odpowiedz
@misiafaraona: też mam taką znajomą co tam po wakacjach wyjeżdża :) na razie na szczęście bez dziecka :D

Naprawdę tam teraz tak źle z pracą? W ogóle gdzie siedzisz? Bo ja być może tam pojadę na wakacje właśnie do tej koleżanki na robotę i chciałem wiedzieć czy warto rozważać taką możliwość czy będzie ciężko ?

@Cooff: To jest fajne dopóki nie zdarzy ci się sytuacja że musisz 10 razy jechać
  • Odpowiedz