Wpis z mikrobloga

#prawo Koleżanka mieszka ze swoimi dziećmi u teściowej (wcześniej mieszkała tam z mężem ale on zmarł). Właścicielką jest teściowa. Dom jest w złym stanie i koleżanka żeby zapewnić sobie i dzieciom w miarę normalne warunki do życia chce go wyremontować. Z tym że teściowa obiecała jej przepisać dom ale za kilka lat. Czy koleżanka może się jakoś zabezpieczyć jakby teściowa zmienila zdanie? Ma gromadzić jakieś faktury za remonty? Dach przecieka, wilgoć w domu i ze względu na dobro dzieci te remonty chce zrobić bo teściowa nie chce.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chce_tylko_byc_obok_Ciebie: No jest dożywotnia służebność, którą można zapisać notarialnie podczas przepisania domu na kogoś innego. Wtedy osoba, na którą jest ustawiona służebność może do końca życia mieszkać w tej nieruchomości, mimo iż nie jest jej właścicielem.
  • Odpowiedz
@sztywny48: xd no to niech się koleżanka wyprowadzi, bo drugiej połowy tak łatwo jej nikt nie odda, a przepisywać połówkę to sobie teściowa może xd nawet tego się sprzedać potem nie da jak się nie dogadają ze sobą
  • Odpowiedz
@Chce_tylko_byc_obok_Ciebie: może i jest, nie wiem, kiedyś byłem pośrednikiem i spotkałem się z takimi rzeczami jak wpisana słuzebnosc w nieruchomość. Generalnie to trzeba na to uważać przy zakupie, bo można się nieźle wpakować. Sluzebnosc nie znika po sprzedaży nieruchomości. Można sprzedać dom razem z teściową w środku xd
  • Odpowiedz