Wpis z mikrobloga

@nutka-instrumentalnews: Ale serio, polecam kalkulator. Nigdy nie znałam tabliczki mnożenia, co nie przeszkodziło mi w studiach na polibudzie ani w liceum na matfizie, gdzie na maturze też mogliśmy mieć kalkulatory. W podstawówce mogliśmy korzystać z wydrukowanej tabliczki.
  • Odpowiedz
@lavinka: czasami trzeba działać w takiej wyobraźni, tutaj ilość operacji i pamięć jest do minimum praktycznie żadna
nawet jak się pomylisz to wykryjesz to w sekundę

zwróć uwage na ułożenie dużych liczb i po krzyżu wyniku sa parzyste, nieparzyste itd

głównie cyfry 6-8
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: Wystarczy, że masz słabą pamięć. Ja nigdy nie zapamiętałam wyników obliczeń. Bez kalkulatora liczyłam na palcach dodając sobie po kolei szóstki i siódemki. Umiem w pamięci mnożyć liczby dwucyfrowe przez jednocyfrowe, a mój partner nawet dwucyfrowe przez dwucyfrowe. W pamięci. Nie znając tabliczki mnożenia na pamięć.
  • Odpowiedz
@oslet cyfry duże i male wewnątrz są ułożone symetrycznie

a linie pokazuje takie same wyniki

może nie jest za ładnie rozlożone bo trzeba by było wszystko od zera robić, a chodziło tylko o sposób zapamiętania

np. wszystkie końcowe wyniki mnożenia przez 6 tym sposobem wystarczy iść po kolei nie trzeba nic pamiętac
  • Odpowiedz
  • 0
@nutka-instrumentalnews co? XD bredzisz? Jak z tego odczytać ile jest 5x8?

Co to znaczy "wystarczy iść po kolei"?

I dlaczego "nic nie trzeba pamiętać"? Jak zatem ma mi to pomóc gdy nie widzę tego rysunku a chce wiedzieć ile jest 5x8?
  • Odpowiedz
  • 0
@nutka-instrumentalnews xD to jak odczytać 6x8? Odpowiesz w końcu czy nie?

I co z tego że jakiś liczby się powtarzają i połączysz je kreskami? Co dalej? Co w związku z tym?

I co do czego jest symetryczne? Odpowiesz w końcu czy nie? Wiesz czym jest symetria w ogóle? Symetryczne jest zawsze coś do czegoś więc pytam - co do czego? Niby takie łatwe a tak trudno Ci odpowiedzieć?

Wiesz ze schizofrenia
  • Odpowiedz