Wpis z mikrobloga

#darksouls
O co chodzi z hejtem na DS2? Właśnie przeszedłem po raz pierwszy raz w życiu DS1 a potem DS2 i w obie gry grało mi się przyjemnie ale w internecie widzę dramę, że DS2 to syf.
Pytanie czemu?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vampurr: C-----e hitboxy, c-----e bossy, beznadziejny level design, sterowanie c-----e, zły balans poziomu trudności, ogniska schowane za niewidzialnymi przejściami, absurdalny system psucia się broni, brak klimatu

Mam nadzieję, że pomogłem
  • Odpowiedz
@Vampurr dla mnie to najlepszy Souls ;) a mam wyplatynowane wszystkie. Ci co tak mowia nie znaja sie na soulsach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ds3 nudna bo maksymalnie tunelowa, ds1 bardzo dobra, ale i tak ds2 lepsza, a juz na pewno lepsza od ds3.
  • Odpowiedz
może po prostu umiem grać w soulsy i wymienione rzeczy nie sprawiły mi problemu


@Vampurr: ale argument, a moze wlasnie nie potrafisz i nie dostrzegasz niuansów? oczywiscie zartuje ale co tak wymiana "uprzejmosci" rozstrzygnie?

wielu osobom nie podobaja sie zmiany i absurdy ktore sa w ds2, sa ludzie ktorzy uwazaja ds2 za najlepsza czesc i tacy ktorzy uwazaja za najgorsza, piszesz ze gralo ci sie dobrze i masz racje, nawet ludzie ktorzy uwazaja ds2 za najgorsza czesc zgodza sie ze to nadal soulslike o jakosci from software czyli o niebo lepszy niz konkurencja, po prostu na tle trylogii ktoras czesc w czyis oczach moze byc lepsza czy
  • Odpowiedz
Pytanie czemu?


@Vampurr: casuale spłakani od lat, że gra za trudna przez nowe mechaniki i ze nie mogą wejść do studni w Majuli bo pasek hp coraz krótszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego DS3 to liniowa gra i kotlet odgrzany z DS1, tyle że na silniku z bloodborne... najlepsze jest to, że Elden Ring to właściwie DS2 zrobione na nowo, ale wielu się jeszcze nie zorientowało
  • Odpowiedz
@Vampurr
DS2 jako gra jest dalej bardzo dobrym tytułem, problem polega na tym że jako soulsy są średnie. Uzależnienie iframemów od statystyki, kompletnie w------y za burtę balans czy absurdalny system wytrzymałości broni. I tutaj przynajmniej moim zdaniem, bardzo nierówny poziom bossów. Ale ma też rzeczy którymi się broni, np Majula jest chyba dalej uważana za najładniejszy i najlepszy Hub w soulsach. Trójkę ludzie wolą bo jest z całej trylogii najlepsza, a
  • Odpowiedz
@Vampurr: ja tam uwielbiam DS2, chociaż DLC w pojedynkę to rzeczywiście kpina. Aczkolwiek, dla mnie fabula z femme fatale i zróżnicowanie miejscówek jest największą zaleta DS2. Tam miałem poczucie, ze rzeczywiście przemierzam wielka krainę. DS1 mimo genialnych połączeń między lokacjami wydawało mi się gra, hmmm-prowincjonalna?

I zgadzam się, ze Elden czerpie pełnymi garściami z DS2, pewnie dlatego tak mi się podobał mimo swoich bolączek
  • Odpowiedz
@Vampurr: DS2 momentami jest badziewny i sporo rzeczy wygląda jak robione przez chat GPT a nie czlowieka, ale z drugiej strony imo jest najbardziej różnorodna z całej serii i lubię do niej wracać.
  • Odpowiedz