Wpis z mikrobloga

#gielda

Jeśli kupię dzisiaj obligacje indeksowane inflacją EDO 10 letnie za kwotę 10 000 zł to ile będę miał za 10 lat pełnej kwoty?
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Majkel2008

@ChosennOne: oficjalna stopa inflacyjna jest niższa niż inflacja realna. Właśnie po to, żeby państwo miało mniej długu publicznego za obligacje.


Za pisu oprocentowanie było oficjalne 10-13%, ale każdy kto robi sam zakupy wie, że realnie ceny rosly o
  • Odpowiedz
  • 1
@beerkoff Głupio się przyznać, ale czytałem finansową fortecę xd lecz zapomniałem już większość. Jedyne co z tego wyniosłem to właśnie przy mojej sytuacji finansowej i budżecie jakim dysponuje opcjami były ETFy i obligacje EDO. Etfow szybko mi się odechciało więc zostały obligacje jako pewnik :-)

@pikachu-pikachu-2137 Dziękuję za poświęcony czas :-) obecnie przy zakupie EDO marża wynosi 2% więc zysk byłby znacznie większy. Przez to te 12700 zł mi coś
  • Odpowiedz
@ChosennOne nie wiem ile masz lat, ale jeśli masz długi horyzont inwestycyjny, to pakowanie 100% w obligacje detaliczne to nie jest najoptymalniejsze rozwiązanie. Poczytaj o dywersyfikacji portfela na płaszczyźnie aktywów, regionu, waluty itp.
Wroc sobie do Finansowej Fortecy, a jeszcze lepiej: przeczytaj książkę Mateusza Samołyka.
Good luck!
  • Odpowiedz
@ChosennOne:

Ty chyba bardziej ściągałeś :-) skoro wg ciebie kupię za to kilo ziemniaków to będzie oznaczać, że inflacja wystrzeliła w kosmos w ciągu 10 lat

No to traktuj je jako ochronę przed inflacją a nie zyskomat. Czyli myslenie o emeryturze wkładasz 30 wyjmujesz 200 jest błędne, bo teoretycznie to będzie wtedy warte tyle co teraz 30 ( trochę więcej bo masz tam 1,5% więcej chyba do inflacji). Co wcale
  • Odpowiedz