Wpis z mikrobloga

Fajny nowy pub się szykuje w Łodzi

Za około miesiąc startuje "Z innej beczki". Będzie to oczywiście lokal typu wielokran z 13 nalewakami, w tym jedną pompą

Asortyment to przede wszystkim piwa z polskich browarów rzemieślniczych i kontraktowych, częściowo z restauracyjnych i małych. Na kranach również gatunki bardziej typowe dla naszej części Europy jak weizeny, czeskie pilsy czy tmave itd. A poza tym będzie też piwo z Niemiec, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii innych krajów, w zależności od tego, co będzie dostępne w hurtowniach. A jak się uda to i nawet z Browarów Łódzkich

Na jednym kranie będzie też zawsze prawdziwy kwas chlebowy ze sfermentowanego chleba, od producenta spod Łasku

Miejsce będzie przyjazne rowerzystom, dla których oprócz kwasu, czeska kofola, soki tłoczone oraz inne napoje (już z butelki)

Lokal mieści się tam, gdzie był do tej pory Rolling Stone Cafe i posiada własny ogród (nie ogródek piwny)

https://www.facebook.com/zinnejbeczkimultitap

#lodz #piwo #multitap
  • 36
  • Odpowiedz
@Lucidek: Choć teraz znalazłem

Piotrkowska zacznie zapełniać się ogródkami w czerwcu, gdy po remoncie będą oddawane do użytku ostatnie odcinki - mówi Wojciech Kubik, rzecznik prasowy ZDiT. - Obecnie ogródek można ustawić jedynie na tych fragmentach Piotrkowskiej, które zostały już odebrane od wykonawcy

Ale to pewnie kwestia dogadania
  • Odpowiedz
@czlapka: Swoją drogą słyszałem, że parę biznesów poupadało przez ten remont. I że ogródek na piotrkowskiej kosztuje 20k, ale opłaca się całkowicie (co widać w wakacje). Padło Lumumbowo, Nostalgia (z innych przyczyn), pół roku nie było Przechowalni, ostatnio padł Sherlock, Rolling Stone (ktoś tam w ogóle chodził? -_-), Lizard King, U plastyków (obecnie PRL). Z jednej strony remont, z drugiej OFF też pewnie swoje zrobił
  • Odpowiedz
@Lucidek: W Rolling Stone byłem 2 razy! ;D No ale widzisz, teraz na jego miejscu się fajny pub robi :P Sherlock się ponoć przenosi do innego lokalu też na Pietrynie. A Nostalgia czemu padła? Swego czasu nawet często tam chodziłem, zawsze tragedia była z kolejką do kibla była ale klimat był fajny. Właściciel Lummumbowa był ponoć cwaniakiem, warszawiakiem, bucem więc niespecjalnie mi szkoda. A remont myśle, że był konieczny. Mój
  • Odpowiedz
@czlapka: Nie no, też mi się zdarzyło wpaść do Rolling Stone'a, ale tam zawsze atmosfera progeriatryczna, ciężko się tam było odnaleźć wśród zlotów absolwentów roczników 60-62 z nk.p ^^

Generalnie to z tego co mi opowiadała Justyna (prowadziła ze Sławkiem Nostalgię), to mocno narzekała na wszystko. Że wina turków :D bo wypychają polski kapitał, że sąsiedzi im robili mocno pod górę, że ciężko było wiązać koniec z końcem, że to
  • Odpowiedz
@czlapka: Btw, a za Nostalgie (jedną salę, nie znam szczegółów), chcieli naprawdę niewielkie pieniądze, nie pamiętam dokładnie, bo byłem pijany -_-, ale bodaj 24 k i nikt tego nie chciał wziąć.
  • Odpowiedz
Serio? No to tanio bardzo. A co tam w ogóle jest teraz? Ogólnie przemiał lokali na Pietrynie i w okolicach jest ostatnio naprawdę spory.
  • Odpowiedz
@czlapka: Nie wiem, ze 3 tygodnie temu wszedłem do Ferajny na piwo, bo złapał mnie deszcz i gadałem z jakimś knypkiem-barmanem i mówił, że chyba... jeszcze nie udało im się sprzedać :o Natomiast nie wyglądał na wiarygodnego, raczej na kogoś, kto powinien martwić się teraz maturą czy coś
  • Odpowiedz
@czlapka: w Koszalinie mamy dokładnie taki sam i wiele osób sobie chwali tylko piwo jest troszkę droższe, no ale nie idzie się tam żeby uchlać się w trupa tylko podegustować ;)
  • Odpowiedz