Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem obecnie historia Polski faktycznie jest napisana w uj stronnicznie i tworzy mowe nienawiści na rusków, a konkretnie mi chodzi o kwestie ziem odzyskanych, to wszelkie artykuły są tak napisane jakby to w ogóle nam sie nie opłacało, bo kresy wschodnie byly lepsze - tak przedstawiona historia naszemu społeczeństwu serio tworzy mowe nienawiści na ruskich i pcha nas do kolejnej wojny z nimi - spójrzcie na to bez emocji i bezstronnie skupiając sie tylko na faktach
¯\(ツ)/¯

W uj zyskaliśmy, bo ziemie odzyskane są bogate w złoża gazu, no i mamy większy dostęp do bałtyku. W II RP mieliśmy ogryzek dostępu do morza i jeszcze wrogo nastawiony do nas wolne miasto Gdańsk, w którym z 80% to były szwaby

Po zakończeniu II wojny św szwaby jasno powiedzieli, że reparacji w gotówce nie wypĺacą, tylko w terytoriach i tym były ziemie odzyskane o wartości dzisiaj 60 bln PLN (komunistyczne Chiny były w analogicznej sytuacji do nas) w azji też to ZSRR pomógl Chinom, tak jak nam w europie odzyskać reparacje od agresów i Japonia też powiedziała, że odda to w terenach (południowo-wschodnie tereny dzisiejszych Chin okupowała wtedy Japonia), a nawiązując do PiSu, to pisiory g---o dostaną, a nie 60 bln PLN bo sprawa reparacji jest zakończona, ponadto rząd Niemiec wypłacil wówczas rządowi PRL reparacje w formie gotówki ok 5 mld marek niemieckich za eksperymenty medyczne i te wszystkie umowy są w ONZ. PiS takimi roszczeniami nie dość, że kwestionuje te wszystkie umowy międzynarodowe (ośmieszając nas na arenie międzynarodowej), to jeszcze pcha nas do wojny podsycając nastroje antyniemieckie i antyrosyjskie

I wracając do kresów wschodnich, to tamte tereny byly ubogie w złoza naturalne (głównie tam dominowały złoza torfu) jedynie szkoda galicji, bo tam są złoza ropy, ale mamy za to większy dostęp do baltyku, na którym po naszej stronie morskiej złoza ropy (ok Gdańska) i gaz na ziemiach odzyskanych

P.S Mam nadzieje, że w tej nowym wydaniu historii polski, skupiło sie na tych aspektach, a nie jak dotychczas było, że historia podsycała mowe nienawiści i tworzyła rusofobie i nie jestem ruskim trollem, tylko patrze teraz na to bezstronnie i emocji. Polska zyskała, a przynajmniej zrekompensowano nam straty po II wojnie św

#niepopularnaopinia #takaprawda #historia #polska #polityka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach