Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Dostałem dzisiaj rano wiadomości mailowe o zakupionych produktach (obrazek poniżej). Wszedłem na swój profil, a tam 9 zamówień, porobione zwroty, niektóre opłacone. Trochę się wystraszyłem, bo mam podpięte do konta swoje karty, ale sprawdziłem w aplikacjach bankowych i ani jednej informacji o ściągniętych pieniądzach z konta. O co chodzi? Co mogę z tym zrobić?
PS. Jeśli chodzi o zabezpieczenia, to używam menedżera haseł i innych takich dupereli. Wyciek moich danych nie wchodzi w grę.
#aliexpress #oszustwo #sklepyinternetowe #chinskiecuda #zakupyzchin #zakupyzaliexpress
iOskarpl - Hej Mirki. Dostałem dzisiaj rano wiadomości mailowe o zakupionych produkta...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iOskarpl: ja bym poodpinał karty od konta jeśli jeszcze masz podpięte, przynajmniej poki to sie nie wyjasni. Po drugie napisalbym do supportu, moga na pewno wiecej danych sprawdzic, np skąd było skladane zamowienie, czy mają wiecej takich na innych kontach - moze im sie cos wysypalo w systemie
  • Odpowiedz
@iOskarpl: strzelam, że coś się z-----o w bazie, wygenerowało te same sesje dla dwóch userów albo coś w ten deseń i ktoś się przypadkiem połączył z twoim kontem. Zobacz ze probowal kupic 1 ladowarke i pewnie przez to ze miales podpiete karty, system zaakceptowal zamowienie. to pewnie typa zdziwilo i zaczal eksperymentowac kupujac ten sam przedmiot (jakis z d--y troche jak na włamanie) w wiekszych ilosciach?

tak sobie gdybam taki
  • Odpowiedz
  • 0
@kubako Raczej obstawiam włamanie. Została podpięta do mojego konta jakaś karta Visa, której numeru w ogóle nie kojarzę. Ponadto na portfelu AliExpress (nazywa się Bonus) pojawiło się 5 zł. W historii widzę, że wczoraj rano było na nim jeszcze dodatkowo 60 zł, ponieważ ktoś kto się włamał, anulował zamówienie.
Może ktoś wykorzystał moje konto do prania pieniędzy?
@chrzanu180 Nie korzystałem z AliExpress od stycznia.
  • Odpowiedz