Wpis z mikrobloga

#ukraina

„Świat na siłę zaczął szukać sensowności i celowości włamania”

Taki komentarz płk Lewandowskiego. Generalnie działanie bez sensu i do dupy ¯\(ツ)/¯
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@panzerfucker:

To jest podsumowanie dłuższego fragmentu. Całość można streścić właśnie do komentarza, że jest do dupy, bo cele tej operacji to cele POLITYCZNE a nie militarne.

No i padają
  • Odpowiedz
@Thorrand: A co maja nic nie robić skoro widza, że powoli traca kolejne tereny? Zrobili rajd, bo była jakaś szansa, że zniecheci Rosjan do wojny. Maja nic nie robić oraz wysylac kolejne plutony7 na masakre bombami, bo Wolski powiedział, że Ukraina już wygrała?
  • Odpowiedz
@Thorrand:
Dzisiaj czytałem jak Zelensky mówi że ta operacja udaremniła rosyjskie plany ataku na Sumy po tym gdy te na Charków się nie udały.

Może tak było, może nie. Może nie udało się odciągnąć sił ruskich z innego kierunku, a może 'jeszcze' się nie udało.
Ale nie sądzę że można ten atak nazwać kompletnie niepowodzeniem, a już na pewno wiem że z poziomu mojej wygodnej kanapy nie mam wszystkich dostatecznych
  • Odpowiedz
  • 0
@szurszur:

Jest jak jest.

Zgadzam się z Tobą, że sytuacja jest patowa. Ukraina PRÓBOWAŁA w 2023 r. chociaż nie było sensu tego robić. Bo wtedy gen. Załużny mówił, że żeby jakakolwiek skuteczna ofensywa miała racje bytu, to Ukraina musi
  • Odpowiedz
Ukraina powinna dążyć do rozwiązania pokojowego sprawy wojny.


@Thorrand: ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak powinna tez była kopać okopy 15km przed Pokrowskiem kiedy front stał 25km, i co tam jeszcze wam w notatkach oficery podsyłają?
  • Odpowiedz
  • 4
@bombastick:

Ty chcesz zniszczenia Ukrainy, bo jesteś kacapem. Dlatego lobbujesz za tym, żeby Ukraińcy nie budowali fortyfikacji obronnych, tylko kosili trawę, a żeby Rosjanie zabijali Ukraińców bez problemów.

Twoją osobą powinny zająć się służby specjalne, Pablo Gonzalezie.
  • Odpowiedz
@Thorrand: da da, jak chcesz swoje pomysły realizować to jedź na Ukrainę i w dobie masowego użycia dronów zwiadowczych i bojowych zacznij kopać okopy 10 km od lini frontu - powodzenia życzę
  • Odpowiedz
  • 0
@bombastick:

Jakie urojenia?

Miesiąc temu klaskałeś uszami, że Ukraińcy koszą trawę zamiast zajmować się działaniami około wojennymi. Tzn. kopać okopy przed miastem, stawiać betonowe zapory, ustawiać metalowe jeże
  • Odpowiedz