Wpis z mikrobloga

49/60 #wakacjezbajkami

Tajemnicze złote miasta - Taiyô no ko Esuteban

Rok produkcji: 1982–1983
https://www.imdb.com/title/tt0122356/
IMDb: 8.7/10

Akcja jest umiejscowiona w XVI wieku w Ameryce południowej. Nastoletni Esteban, córka inkaskiego wodza Zia oraz pochodzący z Galapagos Tao spotykają w stolicy Hiszpanii nawigatora Mendozę i razem rozwiązują zagadkę tajemniczej mapy prowadzącej do tytułowych złotych miast.
Serial był ciekawy i dawał frajdę z odkrywania tajemnic Indian choć nie był tak różnorodny jak Johny Quest. Mimo to do dziś dobrze wspominam i chyba bym jeszcze raz obejrzał tą przygodę.

P.S. Gratuluję, po wczorajszej ankiecie Troskliwe Misie wchodzą do półfinału...
WLADCA_MALP - 49/60 #wakacjezbajkami

Tajemnicze złote miasta - Taiyô no ko Esuteban
...

źródło: OIP

Pobierz
WLADCA_MALP - 49/60 #wakacjezbajkami

Tajemnicze złote miasta - Taiyô no ko Esuteban
...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OstroS: Z tego co pamiętam sama bajka była trochę nudna, ale miała w sobie jakis taki czar wielkiej przygody w dalekich, fantastycznych krainach i to wystarczyło. No i ta czołówka...
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: O Jezu jakie to jest dobre. Mnie osobiście ominęła ta bajka w tv, ale obejrzałem na youtube cały ten serial (już odcinki usunęli niestety) i naprawdę byłem pod wielkim wrażeniem jak ten serial był zrobiony. Świetne postacie, zwłaszcza dorośli jak Mendoza i te dwa przydupasy, którzy nie byli świętoszkami i też pożądali przede wszystkim złota jak główni źli, ale po prostu lepiej dogadywali się z dzieciakami. Ponadto wybijały się
Kagernak - @WLADCA_MALP: O Jezu jakie to jest dobre. Mnie osobiście ominęła ta bajka ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Ja pamiętam tylko tyle, że taki serial był i dzieciaki latały samolotem w kształcie złotego ptaka. Ale czytając zarys fabuły na wikipedii, sam pomysł na serial był całkiem ciekawy i zakotwiczony gdzieś w zagubionej historii Ameryki.
  • Odpowiedz