Wpis z mikrobloga

Hej, czy znacie jakąś serie gier która powstała w ostatnich 10 latach I stała się kultowa? Mi przychodzi tylko dark souls. A tak to większość gier to marki z okolic 2000 albo pojedyncze gry.
#gry
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marek_Kodrat

Lata 2000 to taki moment w erze gier, gdzie weszły mocno do świadomości masowej, wcześniej oczywiście istniały, ale były czymś bardziej jak planszówki obecnie. To plus mocny rozwój komputerów w tamtych latach spowodowały powstanie wielu hitów. Był mniejszy korporacjonizm i większe nastawienie na zrobienie czegoś fajnego, za co wiele zespołów się rozpadło z powodu bankructwa, inne zostały wykupione.

Obecnie rynek gier bazuje na hitach od dużych korporacji, które są robione
  • Odpowiedz
  • 0
@Haiiro: ale tu nie chodzi o dobrze wspominanie gier a tylko o to która seria stała się kultowa. I wspominasz o 2000 latach a mi łatwiej wymienić serie z lat 90 które jeszcze działają. Także wydaje mi się że lata 2000 nie były aż tak wyjątkowe jak mówisz. Poprostu od 2010 nie kojarzę żadnej serii która by się utrzymała
  • Odpowiedz
@Marek_Kodrat: Wszystkie, które przychodzą mi na myśl to ~13-15 lat: "Borderlands", "Uncharted", "Killzone", "Saint's Row" (nawet >15).
Może "Life is Strange"? "Injustice"? "Stein's Gate"?

Wiem! "Goat Simulator!" :D.
  • Odpowiedz
@Marek_Kodrat ależ są wyjątkowe, ja też pamiętam jeszcze Atari, które miałem oryginalne, pogasusa czy inne konsole z tego czasu. Pamiętam jak grałem w gry na win 95. Nie zmienia to faktu, że lata 2000 to właśnie początek mocnego rozwoju PC, grafika 3D na dużo wyższym poziomie, przeskok z roku na rok, mocna komercjalizacja.

A przez to, że stało się to tak popularne, a gier jest od groma, to ciężej jednoznacznie nazwać
  • Odpowiedz
@Marek_Kodrat: Zależy, co rozumiesz przez "kultowa", ale: Dead Space, Red Dead Redemption, The Walking Dead, Dishonored, The Last of Us, Pillars of Eternity, Ori, od biedy Path of Exile (sequel ma wyjść na początku 2025).
  • Odpowiedz