Wpis z mikrobloga

Wykop to chyba ostatnie miejsce, ktore przypomina troche stare fora internetowe. Mozna spokojnie napisac wpis i pozniej inni ludzie odpowiadaja w watku. Na Discordzie zycie toczy sie w zupelnie innym rytmie i jak czlowiek nie udziela sie codziennie, to zaraz wypada z obiegu i wszyscy o nim zapominaja. Chcialbym wrocic do tych czasow, kiedy wchodzilo sie na forum, zeby pogadac o konkretnych zainteresowaniach - grach, kinie albo hodowaniu rybek. Nikt tam nie zagladal, zeby prowadzic dyskusje swiatopogladowe, a nawet jesli, to dzialo sie to w osobnym dziale, czesto schowanym przed niezalogowanymi uzytkownikami. Piekne to byly czasy i juz nigdy nie wroca, bo typowi internauci gonia za dopamina.

#przegryw
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@akaisterne: Może z 10 lat temu wykop wyglądał jak wielkie forum dyskusyjne. Teraz został jedynie pościg na plusami i pisanie chamskich, złośliwych odpowiedzi z nadzieją na wejście w gorące
  • Odpowiedz
@akaisterne to prawda. wróciłem na wykop, bo to chyba ostatnie w polskim internecie miejsce, gdzie można liczyć na interakcję z innym użytkownikiem. na wykopie można pogadać o jakiś problemach i zawsze ktoś ci odpowie. na x jest się anonimowym szczurem i nikt ci na pewno nic nie napisze w komentarzu a fb to toksyczny ściek dla normików. ech, boże, miej ten wypok w opiece
  • Odpowiedz
@akaisterne: Ament.
Też ostatnio miałem takie rozkminy.
Te fora co pozostały są jak cmentarzyska, nikt wątków nie czyta, nikt na wątki nie odpowiada.

Discord to ufno.
  • Odpowiedz
@CrokusYounghand: A na Wykopie nie jest się anonimowym? Nawet na #!$%@? tagu #pokazmorde debile wrzucają czyjeś fotki dla atencji. Z tym otwieraniem się na różne tematy też bym polemizował... Na Wykopie jak wszędzie w necie masa hejtu i przygłupawych trolli... Przynajmniej mi tutaj ciężko znaleźć bratnią duszę.
  • Odpowiedz
@rubingramrap99 jak wszędzie, ale jak miałem pytanie o jakiś niszowy temat, to tutaj ktoś mi odpowiadał. trudno czasem w internecie dokopać sie do realnych opinii czy porad. wszędzie syf i seo. ten brak anonimowości to to że tutaj łatwiej jest być kojarzonym członkiem społeczności. wystarczy normalnie się udzielać i ludzie spod tagów zaczynają cię kojarzyć. na fb o to trudno moim zdaniem
  • Odpowiedz
@akaisterne: to prawda, ale biorąc pod uwagę jakie to jest gówno to więcej mówi o alternatywach niż o wykopie. I się nie zgodzę, że to użytkownicy coś chcą. Ludzkie potrzeby są wytwarzane. Ogromna część pkb państw rozwiniętych jest poświęcona na samonakrecanie tej spirali #!$%@?.
  • Odpowiedz