Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dobra, to jaka waszym zdaniem jest przyczyna takiego, a nie innego zachowania władz europejskich w kwestiach migracyjnych?
I może jakieś refleksje z tym związane od siebie? Ja przed chwilą zobaczyłem filmik jak inżynier biega z kosą po moim - bądź co bądź - dosyć spokojnym miasteczku i mam ochotę chociaż popisać.

Nie wierzę, że to jakaś wielka teoria spiskowa. Żeby wcielić coś takiego w życie wypadałoby nie być idiotą, a wszystkie teorie pokroju tego od Kalergi... Takie rzeczy musiał pisać srogi socjopata-cynik-debil, o życzeniowym podejściu do tematów socjologicznych.
Tak samo kiedyś rozkminiałem, że to nie mogą być mityczni Żydzi. No bo jak? Wysyłasz wrogi sobie lud z obsranych terenów pustynnych do Europy, żeby tam się rozmnażali i kolonizowali, a za parędziesiąt lat przy dobrym wzroście populacji, masz... wrogi sobie lud, już nie na terenach pustynnych, a posiadający dorobek starego kontynentu, który wciąż religijnie bardzo silnie związany jest z bliskim wschodem (oprócz tego, że dalej Cię nie lubi, o czym już mówiłem).
Moim zdaniem, chciwość korporacji na tanią siłę roboczą i próba zduszenia problemu demografii. Magia lobbingu dzieje się sama i w sumie, wydaje mi się że nie ma jakiegoś większego planu. Jest taka dobra wiara, że po prostu mityczne multi kulti zaskoczy i jakoś sobie będziemy żyć. Aspekt ignoracji i wierzenia, że przybysze przyjmą zachodnie wartości, albo chcociaż będą je respektować. Moim zdaniem, tak jak Europa zachodnia była ślepa na poczynania Rosji, tak teraz chce wierzyć, że rozpracowała Islam, a przepaść kulturowa nie jest aż tak dobitna.
---

Ja powiem szczerze : czuje się zaszczuty we własnym kraju tą kwestią. Nie chce żyć pośród obcych (totalnie odmiennych) kultur, bo nie chce i nie muszę się z tego tłumaczyć. Całe społeczeństwo drze mordę, że nie chce obcych kultur w kraju. I ch&j. Czy przyjdzie Ci taki, czy taki, i tak ich wpuści. No k*rwa.
I najgorsze, że w każdej kwestii społecznej możemy wywierać presje, ale w tym jednym przypadku, presja nie daje nic. Od ponad 10 lat, demokratycznie drzemy mordę, że ich tu po prostu nie chcemy, a rządzący demokratycznie mają to w dupie.
Jeszcze najlepsze to multi kulti. Gdzie pierwszy, a gdzie trzeci świat? No pewnie mordo. Planck tak naprawdę nie wynalazł fizyki kwantowej, po prostu lubił sobie dyskutować z ludźmi głupszymi od siebie. Raz podsłuchał jak chłop małorolny nawija o tym, że energie fal elektromagnetycznych emitowanych przez ciała są skwantowane i się zaczęło...
No czego my się możemy nauczyć? I w jakiej sferze? Moralnej? Ekhm. A może naukowej? Mi to np. imponuje, jak sobie popatrzę, że Hamburgery w 45 roku mieli nuka, a jak w RPA w 97 opatentowali beczkę z uchwytami to się Mandela za głowę złapał.

Mogę być liberalny kiedy widzę Saszkę, Yusufa i Adebayo, przyjechali kolejno z Ukrainy, Turcji i Nigerii, pracują tutaj, asymilują się, spoko.
Wtedy mogę mieć takie bardzo kochane i uczciwe podejście, że sądzę ludzi indywidualnie.
Ale kiedy widzisz pewien trend, który pogorsza sytuację ekonomiczną szarego Polaka i pogarsza bezpieczceństwo kraju, to... no ja akurat nie żyję na strzeżonym osiedlu, zaczyna być to dla mnie problemem i już nie mogę mieć takich empatyczno-kawiorowych przekonań.
Kocham ludzi, fajnie mieć takie górnolotne i empatyczne poglądy, też bym chciał żeby każdemu było dobrze, ale nie mam tego komfortu bo szarość życia codziennego bije mnie dickiem po mordzie.
Zresztą nie będę relatywizował, sondaże do spraw imigracji, kiedy na granicy byli chłopi, a kiedy Ukrainki, i jak głosowali mężczyźni, a jak kobiety w obu przypadkach. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a obłudnicy udają cnotliwszych od innych. Najpierw pojojczeć nad losem młodych byków, a potem kręcić mordą na widok matki z dzieckiem, bo ego księżniczki boli - na tę szczególną grupę, tfu, tfu i ha tfu.

#imigracja #migranci #4konserwy #polityka #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ludzkość to jedna wielka rodzina, ważniejsze są braterstwo i pomoc innym niż dobrobyt ekonomiczny swojego narodu. Podział na narody i tak zniknie za kilkaset lat, jeśli nie wcześniej. Co to jest wobec przyszłości ludzkości? Nie bądźmy małostkowi. Patrzmy w perspektywie kilkuset lat a nie 10-30.


· Akcje:
  • Odpowiedz