Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody
Co byście wybrali z tych samochodów?

Co byście wybrali?

  • Kia Proceed GTLine 1.5 160km 33.9% (21)
  • Cupra Leon Kombi 1.5 150km 24.2% (15)
  • Skoda Octavia Kombi 1.5 150km 24.2% (15)
  • Toyota Corolla Kombi 17.7% (11)

Oddanych głosów: 62

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@amrotek z tych - żaden. Jak już na pewno nie cupra ani nie toyota. W firmie w której pracuje mają toyoty corolle kombi służbowe - nikomu się nie podobają i każdy narzeka. Z Seata próbują zrobić markę premium - tak jak Citroen robi DS’a. Nowa Kia mnie nie przekonuje, zostaje chyba octavia, ale to samochód dla handlowca
  • Odpowiedz
@amrotek nie wiem jaki masz budżet i wymagania, czy np musi być koniecznie kombi, czy musi być wypas, czy może być wyposażenie gorsze, ale auto klasę wyżej, czy musi być nowy czy może być demo (ja bym tak szukał) etc.
  • Odpowiedz
@pacmanxx: Nie, nie jest xD

To jest inna marka z wieloma zmianami w stosunku do tańszego odpowiednika.

Już nie odpisuj, bo wiemy już twoja wiedza o motoryzacji jest zerowa xD
  • Odpowiedz
@cwlmod tak tak, Seat Leon i cupra Leon to są różne samochody xD gratulacje dla marketingowców vw że udało im się ludziom wcisnąć ten kit i tacy jak Ty to łykają. A te zmiany o których piszesz to w środku zamiast plastików w kolorze chromu plastiki w kolorze miedzi czy co?
  • Odpowiedz
jest - cupra to seat, tak jak DS to Citroen


@pacmanxx: No nie do końca bo nikt Cupry nie pozycjonuje jako marki premium, tylko markę "z zębem" w porównaniu do Seata. Inna sytuacja niż Citroen i DS. Mocniejsze silniki i agresywniejsza stylistyka.
  • Odpowiedz
@pacmanxx: A mówiłem, żebyś nie pisał dalej bo wyjdziesz na pajaca? xD

To nie są dwa różne samochody tylko jeden ma znacząco zmieniony design i dostęp do wyższych wersji wyposażenia. Widać, że tego nie wiesz laiku, ale seat powoli zanika na rynku, bo konkuruje tylko ceną. Wszyscy wolą bardziej sportowe samochody, które mogą być dużo szybsze.

To że ty nie rozumiesz zawiłości rynku mnie nie dziwi. Popisałeś sie już brakiem
  • Odpowiedz
@cwlmod czyżbyś posiadał seata/cuprę? Nic tak nie triggeruje posiadaczy cupry jak powiedzenie, że to seat :)
Ten znacząco zmieniony design to jak patrzę w środku to plastiki mają inny kolor i zmieniono zderzaki. Nie jest to całkiem inny samochód jak sam się wyżej upierałeś. Koszt zmian to pewnie mniej niż 500zl xD To genialny pomysł marketingowców jak drożej sprzedać taniego seata który jest najbadziewniejszą marką w gamie vw. Zaraz zestawy typu
  • Odpowiedz
Nie przyczepiał bym się, gdyby wprowadzano te modele nadal pod marką seat z mocniejszymi wersjami z dopiskiem cupra.


@pacmanxx: Przecież dokładnie tak jest. W Cuprze Leon masz 2.0 TSI w nawet 300+ KM odmianach.
  • Odpowiedz
@pacmanxx: Nic tak nie triggeruje laika jak wytknięcie mu błędu xD

Pięknie dałeś się rozjechać tutaj i pokazałeś swój prymitywizm xD

Wracaj do swoje Dacii błaźnie xD
  • Odpowiedz
To nie są dwa różne samochody tylko jeden ma znacząco zmieniony design i dostęp do wyższych wersji wyposażenia.


@cwlmod: no dobra, jakie są różnice w Cupra Leon 1.5 MHEV, a Seat Leon 1.5 MHEV? Pytam szczerze, bo z konfiguratora wychodzi cena bardzo podobna, a dostępne wyposażenie również jest takie samo. Może poza ekranem 10,5 (seat) a 12 (cupra), ale może gdzieś nie zaznaczyłem opcji. No poza tym, że Cuper zadziorniej
  • Odpowiedz
@jejfan1: No przecież potwierdziłeś moje słowa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cupra to przemodelowany seat na markę pół premium. To seat jest obecnie ochłapem który wygląda randomowo i nie opcji dostępnych w Cupra.
  • Odpowiedz