Wpis z mikrobloga

#gielda kochane Mireczki, jestem na tagu od tygodnia i też tyle trejduję na giełdzie, na razie niewielką kwotą ~60k zł, która gotowy byłem częściowo przepalić w ramach nauki. Wybrałem na trading zajebiście interesujący okres, dzięki czemu miałem przyspieszony kurs gracza giełdowego amatora. Przez ten czas zaliczyłem:

1. Reakcję rynków na (pozytywne i negatywne) odczyty rynkowe/finansowe w USA.
2. Przejście z extreme fear we właściwie euforię w tydzień i związaną z tym absurdalną bujankę po drodze.
2. Reakcję, a właściwie przereagowanie rynku po raporcie finansowym poniżej oczekiwań (SMCI).
3. Związany z powyższy fail inwestycyjny w postaci wejścia w w.w. akcje tuż przed wynikami.
4. Test chłodnej głowy, dzięki czemu powyższy fail przerodzi się jeszcze zapewne w zysk.
5. Błyskawiczną weryfikację, ile warte są predykcje ekspertów giełdowych z Youtube, nawet jeżeli brzmią logicznie, kompetentnie, rozsądnie oraz biegle czytają z kreseczek.. Podpowiedź - są gówno warte.
6. Bycie od paru tysięcy na minusie (przez SMCI) do paru tysięcy na plusie. W tydzień.
7. Moje sondowanie predykcji wykopków ankietami - okazały się do tej pory trafne!

Wobec powyższego, zostaję na dłużej i planuję w przeciągu najbliższych paru miesięcy przynajmniej podwoić depozyt inwestycyjny.

W czasie pisania tego posta SMCI znalazł się 3 dolary od break even :O. On w zeszłym tygodniu ocierał się o 480 dolarów, a mnie palec o przycisk sell.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SmartCheetah: Dopiero od tygodnia jesteś na giełdzie. Jak rozumiem jesteś bardziej traderem niż inwestorem. Jak często wykonujesz transakcje lub jak często planujesz? Jak długo planujesz trzymać swoje zyskowne pozycje? Czy masz w ogóle jakąś strategię wejścia, wyjścia, ograniczania strat? Mówisz, że na razie włożyłeś 60 tys. zł w to i że w pewnym momencie byłeś parę tysięcy zł na minusie na SMCI. Jeśli byłeś przykładowo 5 tys. zł na minusie
  • Odpowiedz
@Reading1833 dzięki za rady :)

Jak często wykonujesz transakcje lub jak często planujesz? Jak długo planujesz trzymać swoje zyskowne pozycje? Czy masz w ogóle jakąś strategię wejścia, wyjścia, ograniczania strat?


@Reading1833: Strategię to ja dopiero doprecyzowuję, ale mam zamiar zawijać się po pompach przed sygnałami o spadkach - np. nadchodzące najprawdopodobniej cięcie stóp. Albo premiery gier w gamedevie. Moja strategia to będzie połączenie time the market z timing the market. Na pewno nie będę trzymał za wszelką cenę np. ETFa, jeżeli wszystkie sygnały na niebie i ziemi będą przewidywały tąpnięcie. Nie będę też za wszelką cenę celował w dołek. Wolę mieć pewność, że już rośnie, niż wejść ciut za wcześnie. Ale mam zamiar reagować na to, co się dzieje na rynku - np. dzień
  • Odpowiedz
@Reading1833: Ja zaczynałem tym samym czasie co @SmartCheetah
Gram sporo mniejszą kwotą, wiekszość planuje włożyć w ETF na IKE jeśli XTB dowiezie.

Ale moje obserwacje poza "timing is everything" to niestety mało się włoźy to mało się wyciągnie.

Nawet jak się utrafi dobry moment i spółka w pół roku zrobi te 30% to przy np. 5k czy 10k włożonych to jest nadal bardzo mało, a nadal jest ryzyko, że się wejdzie w złym moment i bedzie
  • Odpowiedz