Wpis z mikrobloga

Mireczki nie mam już sił do rynku nieruchomości w Polsce. Przegapiłem zakup mieszkania we Wrocławiu przed 2019 rokiem, obecnie nie widzę możliwości zakupu mieszkania bez programu 0% mimo, że wiem czym się to skończy (podniesieniem cen). Przy obecnych stopach procentowych rata kredytu dla 800 tys zł to 5,5k zł miesięcznie, a sumaryczna kwota do spłaty prawie 2 mln zł. Bez tego programu naprawdę nie widzę możliwości zakupu nieruchomości ale zdaje sobie sprawę, że po wprowadzeniu tego programu rynek zostanie #!$%@? jak Mariupol. Jak żyć?

#nieruchomosci
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szsz88: w normalnym świecie poleciały by teraz ceny mieszkań o jakieś kilkanaście % (patrząc na resztę EU), a za chwilę spadłyby stopy procentowe i byłbyś w lepszej sytuacji (tak wiem, że zaraz ktoś powoła się na rosnące zarobki i wzrost cen przy przy rosnącej zdolności).
No ale nie żyjemy w normalnym kraju, mamy najdroższe kredyty, najszybciej rosnące ceny mieszkań i najbardziej szorujące po dnie wskaźniki demograficzne.
  • Odpowiedz
@szsz88 nie ma co żałować. Ja też bym był milionerem , gdybym wiedział 20 lat temu to co wiem dziś. Teraz jest górka i jeśli nie będzie kredo 0 procent , to nie powinno rosnąć.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Skrzycki ja mam nadzieję, że bez programu 0% zacznie spadać cena za metr. Poza tym w przyszłym roku będą obniżane stopy procentowe. Zobaczymy co będzie..
  • Odpowiedz
@szsz88 co do tego to jestem sceptyczny . Niestety nieruchomości mają dość dużą bezwładność. Ludzie się do ceny przyzwyczają. W każdym razie życzę Ci powodzenia. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@szsz88: Wiesz czemu nie mozesz kupic mieszkania? Bo po prostu polacy rzucili sie na nie jak na jedzenie.
Gdy szukalem swojego m w 2020 to te chodzily jak cieple buleczki. Przychodzilem na spotkanie z deweloperem, tylko po to zeby dowiedziec sie ze mieszkanie jest juz niedostepne bo ktos kupil cale pietro.
  • Odpowiedz