Wpis z mikrobloga

Kolega kolegi mnie zapytał jakiego oprogramowania użyć do windowsa 11, żeby być maksymalnie utrudnić namierzanie organom porządkowym? Tak żeby móc swobodnie pisać komentarze wszędzie i za pare lat nie być ściganym za nie jak w UK? Powiedziałem, że nie wiem, bo nie zajmuje się takimi rzeczami ale zapytam na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#it #programowanie #komputery #helpdesk #vpn
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@gski: jasne ale który, bo słyszałem, że taki najpopularniejszy jak NORD VPN wcale nie jest taki niezależny, tylko jego właścicielem jest jakieś mocne korpo.
  • Odpowiedz
@nie_odpisuj: komentarze zazwyczaj mozna pisac po zalogowaniu sie, jesli wszystko nie zostanie zrobione z uzyciem vpn i innych bezpiecznych przykazow to i tak dojda kim jestes
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: chętnie poczytam o tym, masz jakies strony?
z tego co wiem pewni dostawcy (ponoc) nie przechowuja logow swoich użytkowników. wiec zakladajac ze ty jak sie laczysz poprzez double hopa a twoj provider nie ma logow to jak namierzyc? serio mpytam (oczywiscie da sie wszystko, pytanie jak zdeterminowana druga strona bedzie)
  • Odpowiedz
@gski: I na tej samej stronie jest też napisane, że vpn nie zapewnia anonimowości w sieci.
A z logami to nie jeden provider się tak reklamował, a później wychodziło szydło z worka, bo przyszedł wujek Sam i miał na kogoś zlecenie.
Imo Vpny to są dobre jak potrzebujesz ominąć geoblocka czy inne pierdoły a nie do zachowania anonimowości w sieci.
  • Odpowiedz