Wpis z mikrobloga

43/60 #wakacjezbajkami

Samuraj Jack

Rok produkcji: 2001–2004 + 2017
https://www.imdb.com/title/tt0278238/
IMDb: 8.5/10

Ostatni raz na scenę wchodzi Cartoon Network wystawiając bardzo mocnego zawodnika - Samuraja Jacka, który pragnie pokonać Aku i wrócić do domu we właściwym czasie. Kto nie widział, dużo stracił.

Grałem w grę :) https://www.imdb.com/title/tt11856430/ Fanom polecam, bo bardzo zachowuje klimat serialu ale reszta się wynudzi powtarzalnością walki.
Aha, jak nie chcecie nucić pół dnia to nie odtwarzajcie intra.
WLADCA_MALP - 43/60 #wakacjezbajkami

Samuraj Jack

Rok produkcji: 2001–2004 + 2017
h...

źródło: samurajj

Pobierz
WLADCA_MALP - 43/60 #wakacjezbajkami

Samuraj Jack

Rok produkcji: 2001–2004 + 2017
h...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WLADCA_MALP: To im faktycznie wyszło.

Opowieść była ciekawa, a w tamtym momencie też było to coś świeżego. Do tego jeszcze Clone Wars tego samego twórcy zrobione w tym klimacie.
Jedyne co to musiała ci podpasować kreska bo znam osoby którym w ogóle nie podeszła i dlatego olały.
  • Odpowiedz
Absolutny top - łączenie Jacka z tymi wszystkimi uniwersami (300, rave party, Szkot, Ludzie małpy) wychodziło świetnie do tego bardzo charakterystyczne postacie które spotykał w niemalże każdym odcinku, nietypowe odcinki taki jak przegrana z Guardianem także zapadały w pamięć.

Mija z 18 lat kiedy ostatni raz oglądałem to na CN a nadal pamiętam większość odcinków.

Co najlepsze nowy sezon z przed paru lat moim zdaniem utrzymał poziom i zszedł na bardziej poważny
  • Odpowiedz
  • 19
@WLADCA_MALP absolutny top, topów.
Od czasu jak wrzucasz wakacje z bajkami to na to czekam i oglądam sobie czasem od pierwszego odcinka na HBO max - pierwszy raz po angielsku.
Tak jak ktoś wyżej pisał - wspaniałe motywy z historii i popkultury, fenomenalne sceny walki, okropne uczucie w co trzecim odcinku, gdy Jackowi O WŁOS nie udało się wrócić do przeszłości, bo musiałby poświęcić dobro kogoś innego.
Ostatnia część poprzedniego zdania trochę sztampa, ale zaskoczył mnie dosłownie pierwszy czy drugi odcinek przy ponownym oglądaniu. Jack pomaga cywilizacji psów bronić się przed robotami. Budują pułapki, opracowują plany, no i sam Jack r---------a mieczem. Bo wybiciu 90% morale robotów spada i jest scena w której robią krok do tyłu - po prostu symbolicznie zaczynają uciekać. Na co Jack - ku mojemu zaskoczeniu - przełamuje swój sztampowy image i mówi "No. There's no escape" I r---------a resztę.
Nie wiem czy to mój ładunek emocjonalny wobec bajki, czy ona jest po prostu fenomenalnie zagrana, ale czuć emocje.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: chłopie, ale żeś przypomniał tera! Genialna animacja, kreska nie każdemu może podchodzić, ale dla mnie zawsze była to jedna z najładniejszych wizualnie bajek.

@BaltiBaltazar chyba trzeba będzie się szarpnąć te dwie dyszki na Maxa przy urlopie i obejrzeć to wreszcie. Czy Samuraj Jack też jest tam dostępny do obejrzenia?
  • Odpowiedz