Wpis z mikrobloga

Jak deweloper sprzedaje mieszkanie do wykończenia to są już okna, parapety, hydraulika, prąd, tynki? Kwestia pomalowania, położenia płytek i mebli?

Takie może głupie pytanie. Ale czy można zacząć tam od razu mieszkać np. Zrobić sobie na szybko sypialnie tj. wstawić łóżko i szafę oraz kibel? A potem na spokojnie krok po kroku sobie dłubać?

#mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gapciu: "to zależy" Nie ma określonego standardu deweloperskiego dlatego każdy ma co innego. Takie rzeczy co wymieniłeś powinny być(poza łazienką, tam bywa różnie ale to zazwyczaj nie problem)
  • Odpowiedz
@Gapciu: zerknij sobie na yt, jest masa filmików, wszystko jest, możesz sedes montować i mieszkać.
Prostą łazienkę musisz sobie zrobić. Jak coś umiesz albo chcesz się nauczyć i zrobisz sam bez patrzenia na to kto co powie to wyjdzie cię dość tanio.
  • Odpowiedz
@Gapciu: przeważnie stan deweloperski wymaga potem zrobienia całej łazienki (montaż kibla, prysznica, umywalki), zrobienia podłóg (panele/kafle) i malowania ścian + oczywiście umeblowanie

deweloperzy czasem za dodatkową opłatą oferują mieszkania pod klucz czyli już wykończone według różnych standardów
  • Odpowiedz
  • 0
@lagopus: @Qullion @Catmmando mieszkanie kosztuje 450 tys w stanie deweloperskim. Jaka kwotę muszę jeszcze wziąć pod uwagę, żeby wykończyć? Bez żadnych udziwnień i drogich rzeczy. Kwestia umalowania, położenia płytek i tylko najpotrzebniejsze meble i AGD.
  • Odpowiedz
@Gapciu: 30k wystarczy by to ogarnąć swoimi rękoma plus meble.
Co ja bym zrobił.
Panele winylowe wszędzie oprócz łazienki, gładzie, na biało wszystko, w kuchni bez płytek totalnie tylko coś pomiędzy meble, łazienka płytki na podłogę i przy prysznicu. Prosto ładnie, bez srania w banie, że coś jest krzywo i dziwnie.
Kup sobie narzędzia i żyrafę jak lecisz z gładziami.
Ja mam używane to samo wyremontowanie kuchni 13 m2 wyszło
  • Odpowiedz
mieszkanie kosztuje 450 tys w stanie deweloperskim


@Gapciu: wartość nie ma znaczenia, liczy się metraż. Bez żadnych udziwnień musisz liczyć 2k-2.5k/m2. Samo AGD ze średniej półki wyjdzie cię z 15-20k.
  • Odpowiedz