Wpis z mikrobloga

Cześć.

jadę na #cypr #larnaka i mam kilka pytań. Chciałbym wypożyczyć samochód.

1. Chcę wynająć samochód. Przeglądam oferty lokalsów, ale też partnerów linii lotniczej Wizzair. Linia oferuje partnerów i oznacza ich według jakichś ocen. Na przykład
- Aercar (ocena 8.7/10 - bardzo dobra),
- U-Save (brak),
- Alamo (ocena 8.7/10 - bardzo dobra)

i innych. Gdy sprawdziłem opinie na trustpilocie, okazało się, że to są firmy dziady.

Aercar - 2.2/5
https://www.trustpilot.com/review/aercar.com

U-Save - 2.0/5
https://www.trustpilot.com/review/usave.com

Alamo - od 1.4 do 2.8 na 5 (różne kraje na Europę)
https://www.trustpilot.com/review/www.alamo.com

Czy warto w to iść? Zastanawiam się czy te dziaderskie firmy nie są dziaderskie tylko dla swoich klientów-jeleni, czy może jednak współpraca z Wizzairem wymusza na nich lepsze traktowanie klientów linii lotniczych? Bo z jakiegoś powodu dostali oznaczenie "ocena 8.7/10 - bardzo dobra".

2. Gdyby jednak okazało się, że to pułapka i nie warto w to iść, to mam kolejne pytanko. W ofercie są także drogie firmy z dobrymi opiniami tj. Europcar, Hertz, Sixt.

Gdy wyszukuję oferty przez strony wypożyczalni - jest najdrożej. Gdy robię to przez stronę Wizzaira, Booking lub Expedii - jest taniej. Dlaczego i czy jest tu podstęp?

W przypadku dziaderskich firm czytałem negatywne komentarze, że ludzie kupowali ubezpieczenie online, a przy odbiorze auta musieli kupić drugie na miejscu, bo tamto nie było legitne. Czy takie niecne praktyki są charakterystyczne tylko dla bieda firm krzaków czy też wspomnianych drogich wypożyczalni?

3. Które jeszcze wypożyczalnie z listy WIzzaira są w porządku, a które oszukują i okradają klientów? Chodzi mi o zawłaszczanie depozytu i przypisywanie zarysowań / szkód zrobionych przez innych kierowców.

4. Na lotnisku lądują o 2.00 w nocy. Jeśli w nocy nie dostrzegę jakiś szkód / zarysowań podczas spisywania protokołu odbioru auta, można to jeszcze wyprostować rano czy wszystko zostanie mi przypisywane?

5. Jaka stacja paliw jest tania, a jaka droga? Chciałbym oczywiście uniknąć drogich stacji. :-)

6. Czy to prawda, że stacje benzynowe czynne są zazwyczaj w godzinach od 7 do 18 (w niedziele i święta są zamknięte). Czy poza godzinami otwarcia stacji nie można zatankować auta? Brakuje samoobsługowych?

Jeśli mój termin zwrotu auta przypada na niedzielę, to jak rozwiązać problem braku paliwa przed zdaniem?

7. Czy warto odwiedzić turecką część wyspy?

#larnaca
szukajac_wiedzy2 - Cześć.

jadę na #Cypr #Larnaka i mam kilka pytań. Chciałbym wypoży...

źródło: obraz

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szukajac_wiedzy2 ja wynajmowałem co prawda w Pafos ale zawsze jak gdzieś jadę to biorę od prywatnych firm, mniej kombinacji niż od sieciówek. Wpisz w Google i po opiniach. Często pozwalają oddać samochód w hotelu zostawiając klucze w recepcji i nie biorą depozytu. Pamiętaj że jest tam lewostronny ruch i jeżdżą jak p------i.

Sztuczki z wyłudzaniem na ubezpieczenie stosują sieciówki, mnie tak naciągało Sixt we Francji i niemal zawsze powiedzą że tego taniego nie ma ale mają droższe. Lepiej brać od prywatnych.

Co do reszty to stacje paliw są automaty ale działa Revolut (w nocy) za dnia normalnie są ludzie na miejscu, ja tankowałem dwa razy to raz na Agip o byli ludzie nawet zatankują a drugi raz automat bo zamknięte.
FeyNiX - @szukajac_wiedzy2 ja wynajmowałem co prawda w Pafos ale zawsze jak gdzieś ja...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@szukajac_wiedzy2 zawsze mi się wydawało że przez Wizzair jest mega drogo i raczej bym tej metody nie polecał. Wejdź sobie w jakąś porównywarkę car rent czy holiday cars. Osobiście zwykle nie biorę ubezpieczenia i szukam najtańszych ofert. Natomiast jak się od tego obawiasz to zawsze ci zostają Hertz, Avis, Sixt. No ale marża u nich zwykle jest dwa albo trzy razy wyższa niż u innych. Generalnie Wizzair ma opisane umowy tylko
  • Odpowiedz
Ceny paliw wszędzie podobne, co do stanu to najlepiej nagrać i robić zdjęcia poza tym na lotniskach jest wystarczająco światła. Bierz od prywaciarzy i zobacz czy nie masz daleko do hotelu to może opłaci ci się jechać w dwie strony taxi a następnego dnia spod hotelu brać samochód. Stracisz na taxi (mam na myśli ubery itp a nie typowego cierpa) ale zaoszczędzisz dobę na wynajmie czyli +-€100 i masz spokój


@FeyNiX
  • Odpowiedz
@FeyNiX: Miałeś rację z taxi. Wypożyczalnia woła sobie 60 EUR za podstawienie samochodu, więc na pewno taniej jest taksówką.

A pytanie jeszcze do Ciebie i do @FeyNiX. Skłaniam się by wziąć ubezpieczenie. Po pierwsze ruch lewoskrętny, po drugie sam powiedziałeś, że lokalsi z----------ą, po trzecie spokojna głowa.

Bierzecie ubezpieczenie czy nie i dlaczego?
  • Odpowiedz
  • 0
@szukajac_wiedzy2: Obczaj sobie jeszcze https://thrasoscars.com/ (trzeba maila napisać najlepiej)

Brałem od nich i z całego serca polecam. Pełne ubezpieczenie w cenie. Płatność gotówką bez podpinania karty. Auto na lotnisko podstawili za free i facet czekał na nas po przylocie.
  • Odpowiedz
@szukajac_wiedzy2: ja właśnie korzystam z auta z green motion, wynająłem przez booking (rentalcars) z ubezpieczeniem za 1500 na dwa tygodnie, polecam.
Co do Cypru Płn., to ja mam w umowie, że ubezpieczenie tam nie obowiązuje. Wszystko na własne ryzyko.
Paliwo jest za jakieś €1.49 teraz na stacjach Petrolina, za dnia na stacji, wieczorami automat.
  • Odpowiedz
@mic_rys ja byłem tam ostatni raz w grudniu 2021 to brałem od ruska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najlepiej to szukaj w Google jak ja i patrz na opinie byle było ich dużo i pozytywnych, jak 4.5 i wyżej to spoko.

No i pamiętaj to że nie biorą depozytu nie znaczy że nie trzeba dbać
  • Odpowiedz