Wpis z mikrobloga

Pytanie dot. FAANG/big techów w Polsce. Chce skonfrontować moje przekonania z internetem.

1. Na ile filtrują po ukończonej szkole? Znam trochę środowisko Google'a w WWA, poletko ludzi po MIMUW - jak nie jesteś z MIMu i się nie wyróżniasz, najprawdopodobniej odpadniesz na screeningu albo cię zdownplayują. Jak w innych?
2. Na ile kasa w Polsce jest lepsza? Z moich info to trochę powyżej rynku uwzględniając stocks, co przy hybrydzie w większości jest IMO średnią opcją. Wiem tylko o jednej firmie, co płaci dużo (nie-FAANG), ale to dla ludzi z 8+ expa
3. Na ile jest możliwy transfer później do Stanów/Szwajcarii? Wydaje mi się, że tak naprawdę niski.

Zastanawiam się, na ile jest sens wrócić do grindowania Leetcode, daję sobie 2-3% szans, że mi się opłaci przy jakimś 10%, że w ogóle udało mi by się dostać.

#programista15k #informatyka #pracait
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@xede: no w Google'u Warsaw jak nie jesteś po MIMUW to słabo, kolejni na liście to MINI PW, może AGH/UWr i doktoranci na innych uczelniach, a potem to już bez szans mam wrażenie
  • Odpowiedz
  • 2
@xede: ja niby też, choć w big techach to ma sens. Big techy sprawdzają algosy na rekrutacjach, na MIMie cisną algosy, MIMiarze dostają się do big techów, MIMiarze mają się za lepszych, bo skończyli najlepszą infę w Polsce (skilla im nie odbieram), biorą swoich i koło się nakręca.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: @kimikini @xede @xede
widze ze teoretycy, w google w ogole nie patrzą na edukacje, nie wiem jak w pozostałej FAAN bez G
"ja zawsze uwazam ze skonczenie danej uczelni nie swiadczy o czlowieku" - tez mam takie wrazenie, znam ludzi po dobrych uczelniach i roznicy od tej ze slabych nie ma, ale najlepsi z ktorymi pracowalem to autysci bez szkoly, ktorzy kodzą od dziecka. przynajmniej u
  • Odpowiedz
@xede: mam znajomego co siedzi a faangu a usa i potwierdzam. Takie google to nie debile, wiedza skad maja najlepszych ludzi i patrzą rzeczywiscie na UW i PW. Also jak nie pracowałeś w znanej miedzynarodowej firmie to traktują cie z miejsca jak juniora. Jak celuje sie w faangi uczelnia i nawet taki comarch wyglada lepiej niz brak studiów i 10lat w software housach
  • Odpowiedz
@kawalerka15k kolejny raz widzę ten temat.
Jak nie jesteś z uczelni (np. ETH, TUM) co produkuje artykuły na topowe konferencje to techniczny rekruter ma w dupie Twoją uczelnię. Są też zawężone dziedziny gdzie pojedyncza mała jednostka uczelni robi topową naukę, ale nie jest to Warszawa patrząc po punktacjach.
  • Odpowiedz
  • 0
@c137: no nie wiem nie powiedziałbym. Oczywiście przy rekrutacji do USA nie ma co porównywać takiego MIMu do jakiejś topki w Stanach, ale też się trochę orientuję i jak mają brać kogoś w Polsce to jednak myślę, że jest bias, od skrajnego do mniejszego.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: transfer zaden bo po co im robol w normalnej cenie jak moga miec robola za 1/5 a jak robol bedzie sie rzucal to wymienia go bo maja kolejke roboli. No chyba ze jestes jakims geniuszem i trzymasz za pysk jakis projekt czy caly produkt to moze, ale nie spodziewalbym sie tego po nikim wykopie xd
  • Odpowiedz