Wpis z mikrobloga

Mam problem z pachami, często są takie jakby lepkie, swędzą, są podrażnione. Na zdjęciu wrzucam stan zapalny, kiedy jest już bardzo źle, boli przy każdym ruchu ręką.

Nie stosuję żadnych dezodorantów, jedynie taki w kulce na skórę atopową, szampon też na atopową + płyn do prania ubrań dla dzieci.
Wymieniłem to wszystko na takie delikatne po zaleceniu dermatolog - uznała, że to może być jakaś alergia. Po zastosowaniu się do zaleceń jest trochę lepiej, ale nadal zdarza się z raz na kilka miesięcy (wcześniej było z raz w tygodniu), że zrobi się takie zapalenie pod pachami + to uczucie ciągłego pocenia, swędzenia i drażnienia męczy, szczególnie na siłowni (wszelkie ruchy wiosłowania to masakra).

Planuję iść i teraz już porządnie się wybadać by znaleźć składnik na jaki jestem uczulony lub co to właściwie jest, ale może ktoś się z czymś takim spotkał? Nie pasuje mi to do żadnych zakażeń bakteriami, gronkowcami itp.

#zdrowie #skora #dermatologia #alergia #medycyna
gandalf_rzulty - Mam problem z pachami, często są takie jakby lepkie, swędzą, są podr...

źródło: IMG_3539

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gandalf_rzulty: zmień dermatologa - dla mnie to wygląda raczej na odparzenie. Jak kolega wyżej wspomniał - nie gól pach!

Co do leków to możesz sprawdzić klotrimazol( clotrimazolum) - tani i jak dobrze zareagujesz, to wiesz, że masz mini infekcję grzybiczną. Przy każdym osłabieniu czy nadmiernym zapoceniu ( a jest teraz gorąco) będzie Ci się pojawiać. Szczególnie osoby otyłe małą taki problem (choć nie wyglądasz) :/

Co do antyperspirantu - nie
  • Odpowiedz
@paulina-maciazek: @Pan_dziwny @KollA

nie gol pach teraz jak to masz a ta dermatolog niech ci przepisze jakas masc punktową


jak nie golę pach to mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej, bo przez to, że się bardziej pocę łatwiej zbierają się bakterie + słabiej chłodzą się pachy. Próbowałem nie golić to było wg mnie gorzej. Staram się tak golić, żeby
  • Odpowiedz
@paulina-maciazek: No dobra, ale taka sytuacja jak na zdjeciu pojawiła mi się teraz pierwszy raz od kilku miesiecy. Tak poza tym było okej - poza tym, że pachy mnie swędzą i irytują, a na siłowni muszę jak debil je ciągle wachlować i wentylować, bo bez tego taki scenariusz jak z obrazka jest wysoce prawdopodobny - szczególnie jak robie cwiczenia w których mocno obcieram pachy.

A co do golenia, to może
  • Odpowiedz