Wpis z mikrobloga

z cyklu wspominki, 2019 rok Izrael gdzieś w rejonie Krateru Ramon, ogólnie trekking w tym rejonie ma w sobie jakąś magie. Autobus zostawia nas gdzieś pośrodku niczego i ruszamy na kilkudniowy trekking skalistą pustynią do Mitzpe Ramon.
Tam gdzie siedzimy na zdjęciu przeleciały myśliwce niczym w Top Gun, niezapomniane wrażenie.
Kilka dni wcześniej siedzieliśmy sobie na pustyni niedaleko bazy lotniczej Ramon, gdzie podziwialiśmy lądujące myśliwce. Największym zdziwieniem było, gdy wracając busem z Mitzpe Ramon do Beer Szewa, normalny liniowy autobus wjechał do tej bazy i zapakowali się do niego żołnierze, do końca trasy jechaliśmy z różową jako jedyni dwaj cywile. :)

#izrael #treking #pustynia #gory #wspominki
ramirezvaca - z cyklu wspominki, 2019 rok Izrael gdzieś w rejonie Krateru Ramon, ogól...

źródło: 08

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@huntforfur: w Mitzpe Ramon łatwiej było dogadać się po rosyjsku niż angielsku, spotkaliśmy na trasie dziewczynę co mówiła, że jej babcia jest z polski. Ludzie bardzo spoko, pomocni, sympatyczni ogólnie o Izraelu mam inne zdanie niż część osób na Wykopie. Najzabawniej było na lotnisku, gdzie mając dużo pieczątek z arabskich krajów bałem się, że dostanę osławiona piątkę. Przyjechaliśmy 4 godziny wcześniej, po to aby odbębnić wszystko w 30 minut i
  • Odpowiedz
  • 2
@Skuner: Izrael jest świecki, więc nie ma żadnych problemów. Jak wspomniałem nie byliśmy w miejscach kultu religijnego, tylko rejon Pustyni Negev, a z miast Tel Aviv, Beer Szewa i Mitzpe Ramon i wszędzie było normalnie. Ogólnie wszędzie ludzie bardzo pomocni i sympatyczni.
  • Odpowiedz
@ramirezvaca Nie koniecznie mam na myśli złe traktowanie z powodów religijnych. Byłem po prostu ciekaw czy tam kulturowo taka "kobita podróżniczka w spodniach" budziła jakieś szczególne zainteresowanie. Ja na bliskim wschodzie jeszcze nie zawitałem ale pewnie ta mitologia miejsca u nas wynika z kwestii biblijnych. Spodziewam się że to takie same miasta tylko że na piachu.
  • Odpowiedz
  • 2
@Skuner: tam kobiety są żołnierzami(zasadnicza służba) i chodzą na co dzień w spodniach, nie ma żadnych ograniczeń. Tak bardzo uogólniając Izrael to taka "świecka i cywilizowana arabusownia". Gdyby nie to, że mieszkają na tykającej b----e to jest w porządku. To też kraj wielu narodowości, dużo Rosjan, Polaków, Ukraińców.
  • Odpowiedz
po to aby odbębnić wszystko w 30 minut i


@ramirezvaca: serio? Ja byłem z kolegą w ramach pracy, przepytywali nas osobno i sprawdzali czy mamy te sama wersję. Jak wyszła jakaś nieścisłość bo np podaliśmy datę przyjazdu inna o jeden dzień to pytań było Jeszcze więcej
  • Odpowiedz
  • 0
@NieBendePrasowac: serio, zapytał mnie tylko ile razy byłem w Jordanii co tam zwiedzałem i czy mam tam znajomych. Później na monitorku przeklinanie czy nie mam niebezpiecznych przedmiotów i tyle. Nalepka żółta z numerkiem 2.
  • Odpowiedz