Wpis z mikrobloga

Czy ktos sie zna na Amstradach? Mam prawdopodobnie jednego w piwnicy i za jakis czas bede chcial go pewnie spieniezyc, tylko nie wiem czy bezpiecznie jest sprawdzac czy dziala po 20 latach. Mam tez duzo innych gadzetow typu konsole zsrr, karty z czipsow, winyle, vhs i kasety z muzyka - niezla kopalnia zlota ogulem. #retrogaming #retrocomputing #retro
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotr_forsa: najbezpieczniej to by było rozkręcić, sprawdzić stan wizualny kondensatorów, czy płyta główna nie jest nadjedzona. Druga sprawa to sprawdzić napięcia na zasilaczu, czy nie są zawyżone.
  • Odpowiedz
@piotr_forsa: konsole pokaż, jak możesz. Co do uruchamiania takich sprzętów to trzeba bardzo uważać, bo można je łatwo uszkodzić. Masz do tego Amstrada monitor czy modulator. Te komputery potrzebowały podwójnego zasilania. Pokaż fotkę komputera, to spróbujemy ocenić wartość.
  • Odpowiedz
  • 0
@MickM: mam go u mamy, będę za jakiś czas do niej jechał i wszystko posegreguję i będę wystawiać. Pytam na zaś.
Co do monitora, miałem cały monitor. Pamiętam jak miałem z 5-6 lat dostałem go od wujka z Litwy, niestety bez gier więc jedyne co na nim robiłem to wpisywałem literki i cyferki. Na pewno był slot na kasetę w klawiaturze.
  • Odpowiedz
@piotr_forsa: cena zależy od tego jaki to model i jaki monitor (czarno-biały czy kolorowy). Jeśli był wbudowany magnetofon to najpewniej jest to 464. Zestaw z monitorem jest wart kilka stówek
  • Odpowiedz