Wpis z mikrobloga

@hexxx: hyh... jak pisałem kilka razy, że folia kubełkowa nie jest izolacją wodną to oczywiście pojawiali się mądrale, którzy twierdzili że "ale jak to".

No więc tak to.

Woda spływa po bramie, wsiąka w styrek i przesiąka do posadzki. A to niechlujne wywinięcie folii tylko potęguje efekt, bo woda nie ma jak spływać i cała wsiąka w styropian, a potem w posadzkę.
  • Odpowiedz
@hexxx: Nie powinno, w garażu cała podłoga powinnna być pokryta hydroizolacją, tak samo powinieneś zabezpieczyć front fundamentu który jest pod bramą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lobo ale to tylko jest przy bramie, to nie kwestia docisku tej uszczelki? Zaraz moge polać tam wode i zobaczymy. Wlasnie bede robił żywice w garażu za 2 tygodnie, to jak zabezpieczyć ten beton wczesniej?
  • Odpowiedz
@hexxx: Ja sobie front smarowałem 3 warstwami foli w płynie i na narożnik dałem taśmę hydroizolacyjną wklejaną na folie w płynie. Możesz również użyć szlamu hydroizolacyjnego albo jakichś zapraw. Skoro robisz żywicę to pod nią chyba nie trzeba dawać folii (ale głowy nie dam) więc daj tak z 50cm od bramy folie w płynie i będziesz miał zabezpieczone (no chyba, że pod żywicę też trzeba dawać to daj w całym
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lobo no to front posadzki mam wysmarowany rowniez na czarno jak widzisz soudalem 2x i lekko wywinąłem, pod uszczelke. A jaka folie w plynie dawales?
  • Odpowiedz
@hexxx: woda splywa po bramie i podcieka pod uszczelke gzie nie masz izolacji i wsika w beton i sciane. jak dasz jakas hydroizolacje do bramy + 15cm z kierunkiem spadu na zewnatrz to problem zniknie. Ale zadbaj tez o to zeby woda nie spadala na styropian tylko wylatywała poza styropian i folie kubelkowa- cos w rodzaju przedluzonego progu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@panArchitekt a jaka hydroizolacja bylaby dobra, bo soudalem smarowalem ale to bardziej membrana inpod zywice nie chcialbym tego dawać. A przed próg dam tłuczeń niedługo zeby wjazd zrobić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lobo sorry za odkop, masz jakąś fotkę tego swojego progu? Smarowales sam front? Ten soudal słaby chyba na ten próg jest, więc przesmaruje jeszcze folią w płynie. A pod zywice wlasnie nie trzeba dodatkowej hydroizolacji, więc chyba wystarczy front.
  • Odpowiedz