Wpis z mikrobloga

Wut mam chyba najbardziej strachliwego gekona na świecie.

chciałem mu dać świerszcza takiego małego (gekon też jest mały) świerszcz podszedł do niego, a ten "odczepił" ogon... zdezynfekowałem ranę, terrarium, ogon wywaliłem i pozostaje czekanie na odrost.

No ale serio od świerszcza, pomijam, że gekon jest mizerny, gdy reszta w jego wieku całkiem ładnie podrosła ostatnio. I co ja mam mu teraz dawać.

Teraz tak, anie go nie mogę stresować karmieniem na siłę, ale chcę, aby podbił wagę.

#gekon #terrarystyka @GraveDigger @Khaleesi
  • 30
@Sidey: Mączniki raczej je, bo tylko je ma, świerszcze zawsze były dodatkie, i nie raz się z nimi spotkał. Dlatego dzisiaj miałem małe WTF, dlaczego akurat dzisiaj i od głupiego świerszcza, jeszcze szarańczę bym zrozumiał bo jest ogromna w stosunku do świerszcza.
@Froto: Ja miałem z Marlenką straszne problemy, ale udało mi się ją odchować choć podejrzewam że strasznie duża nie będzie. Kup małe dubie, one sa powolne, a też są tak samo wartościowe jak świerszcze czy karaczany tureckie.
@GraveDigger: No tak czy inaczej muszę go dorwać, aby mu zdjąć wylinkę z łap bo oczywiście mu została, a nie pozwolę, ale stracił i palce.

Siedzi teraz w wermikulicie, i terra jest dość mocno skropione wodą, może sobie zdejmie sam, choć to taka #!$%@?, że wątpię. Jutro będę go łapał i na siłę zdejmował bo i tak nie ma nic do stracenia. Ogona drugi raz nie zgubi xD
@Froto: po pierwsze - ZDJĘCIE!!

Po drugie - bardzo współczuję... Ale nie mecz jej teraz, daj jej kilka dni bez jedzenia, czy coś, chyba że bardzo chuda...:-( wątpię, że to od swierszcza, serio:-)

Po trzecie - to ta moja? :-(
@GraveDigger: Nie ma u mnie takich, a na allego też nie ma. I tak świerszcze muszę sprowadzać bo jedna babka co c

hodowała w całym domu świerszcze chyba się ogarnęła psychicznie i już ich nie hoduje. Ale miała je wszędzie, na przedpokoju, w pokojach.
@Khaleesi: Zdjęcia nie mam, nie myślałem nad foto ;((

Muszę jeszcze ściagnać jej wylinkę z łap, tak więc jeszcze jutro się przemęczy.

Tak twoja ;P dysproporcja jest dość duża, w sumie to może i Pani bezogoniasta (najmniejsza) miała dużo stresu, jutro przeniosę dziunię do dużego terra a dwie najmniejsze do małego.
@Froto: ejj, to dziwne, ze w połowie straciła O.o zrób proszę jutro zdjęcie, bo jestem CHOLERNIE ciekawa... ;)

ja tez mam takiego mizera wśród gekonów. Jedna gekonka taka jakaś... cipowata, mała, krucha, delikatna i chudsza i nie chce rosnąć proporcjonalnie i taka jakaś jest.. nietego...;D