Wpis z mikrobloga

#strava

Siema!

Jestem użytkownikiem Stravy już od dawna, ale dopiero w sumie zauważyłem tę rzecz od niedawna. Wiadomo, że pod każdą trasą wyświetla się lista segmentów. O co chodzi przedstawię na przykładzie: mam segment Orzechowice - Żurawica o długości prawie 4km. Gdy rozwijam ten segment pod trasą wyskakuje mi, że przejechałem ten segment ze średnią prędkością 31.6kmh w czasie 7:11. Gdy klikam na analizę tego segmentu to już pojawia mi się inna prędkość średnia, czyli 32.0km/h przy takim samym czasie. Tak mam dosłownie z każdym segmentem. Najbardziej widoczne jest to na jakichś krótkich podjazdach, jak np. podjazd Winna Góra gdzie przy rozwinięciu mam średnią 13.8kmh, po kliknięciu analizy tego segmentu lub kliknięciu tego segmentu pod profilem trasy pojawia się już inna średnią prędkość, czyli 14.9.km/h.

Być może to ważne, więc dodam, że korzystam z Wahoo Bolta v1 z podpiętym czujnikiem prędkości, który ustawiony jest pod oponę 28c (28-622) oraz klikam correct elevate, który koryguje przewyższenia pod Stravę, bo zawsze coś mi doda więcej niż zarejestruje komputerek. Sprawdzłem czy revert elevation to poprawi (czyli metry z mapy komputerka), niestety nie.
Dodatkowo korzystam z takich dodatków do przeglądarki jak Elevate for Strava i Sauce for Strava, może to z tym jest jakiś problem?

Czy wiecie może skąd się biorą takie różnice i jak ewentualnie mogę je wyeliminować?

Segment Orzechowice - Żurawica - https://imgur.com/a/KNBkjdP
Segment Winna Góra - https://imgur.com/a/bq1fkob

Pozdrawiam!
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy wiecie może skąd się biorą takie różnice i jak ewentualnie je wyeliminować?


@tomaszek99: tak w skrócie - Strava w niektórych miejscach korzysta ze swoich algorytmów i wyliczeń, w niektórych bierze pomiar wprost z czujnika i przepisuje go tak jak go widzi (czasem nawet z błędami z GPSa, etc). O ile pamiętam w analizie segmentu będziesz miał to co strava dostaje z czujnika, ale już w leaderboardzie segmentu będą ich
  • Odpowiedz
generalnie strava to wchuj zabugowane g---o


@cult_of_luna: pytanie tylko, czy to bug.
Bo byc moze tak, ze w ramach porownan i konkurencji (leaderboard) strava bierze srednia dlugosc odcinka z xxx roznych odczytow.
GPS bedzie rozny u kazdego kilka metrow +/- bo taka to przypadlo gpsu i ciezko o dokladnosc. Wiec moze w ramach porownania strava bierze srednia dla odcinka.. Ale juz indywidualne staty, sa pokazywane dla odczytu z urzadzenia uzytownika.
  • Odpowiedz
pytanie tylko, czy to bug.


@PurpleHaze: nie no, to że do leaderboardów liczą po swojemu to nie jest bug, ale to że po zaznaczeniu jakiegokolwiek fragmentu trasy w analizie pokazują sie inne wartości to już nie jestem pewny :)

a uwaga o zabugowanej stravie była taka ogólna - nigdy nie przestanie mnie zadziwiać że apka z milionami użytkowników nie ma połowy losowych funkcjonalności dostępnych przez www, ale ma takie których
  • Odpowiedz