Wpis z mikrobloga

Hej, pytanie do pisarzy. Czy jest w ogóle sens kastrować 7 letniego maltańczyka? Pies na spacerze mega mega się wyrywa do suk ze aż wygląda to trochę słabo, moja kobieta chce go wykastrować, czy jest w ogóle sens tego zabiegu w takim wieku psa?
#psy #pies #weterynaria
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dudii333 mam znajomego ,którego piesek strasznie wariował jak miał gdzieś 2 lata tylko to border. Weterynarz polecił mu chemiczna kastrację ,bo ta jest odwracalna a podobno jak mu się całkiem jajca utnie to może mu już odwalić. Nie wiem ile w tym prawdy ,bo to dość dziwna teoria ¯_(ツ)_/¯ tak czy siak jego piesio stał się dużo spokojniejszy. Nie warczy na wszytko ,nie rucha maskotki przy gościach i nie dokonuje gwałtów
  • Odpowiedz
@dudii333:
Jeżeli jesteście pewni że to zachowanie wynika z testosteronu to możecie kastrować. Jeżeli jednak to nie testosteron to kastracja nie pomoże.
Często kastruje się psy po 5, 7 czy 9 latach. Nic w tym dziwnego albo niestosownego.

Ja osobiście jestem przeciwny kastracji bo to może negatywnie wpływać na komunikację między psami, reakcje i zachowanie, a dużo niepożądanych zachowan można przepracować z behawiorystą.
  • Odpowiedz