Wpis z mikrobloga

Jaki laptop jako zastępczy/awaryjny do domu i na jakieś wakacyjne wypady lub nieprzewidziane zdarzenia typu szpital? Raczej do użytku z 2-3x razy w roku na jakimś wyjeździe gdy oczy od telefonu siadają. Do internetu, youtube i pracy biurowej. Coś na lata aby taką funkcję spełniało i leżało w szafie. i5 8gen czy jednak nowszej generacji jeszcze szukać? z 16gb ramu i ssd 256/512 myślę styknie choć bym wolał tą większą wersję. Myślę nad czymś poleasingowym bo ma to najczęściej już system i byłoby z głowy. Bateria najlepiej zewnętrzna i demontowalna, choć nie wiem czy jeszcze takie produkują czy wszystko zabudowane. Czemu taka? Bo w sumie jest mi zbędna i bym sobie wypiął, a zabudowana od leżenia może spuchnąć. Chętnie też kupie bez takiej baterii, kabel mi starczy. I mile widziany port ethernet. A na czym mi nie zależy? Gabaryt (nie musi to być lekki i cienki sprzęt, wolę nawet masywniejsze konstrukcje, chętnie 15"+ niż jakieś 13/14") i jakość ekranu.
ew. niech ktoś mnie przekona do kupna nowego bo jakoś mam uraz do używanych rzeczy xd to chyba pierwsza używana rzecz będzie jaką kupię xd
#laptopy #laptop #thinkpad #komputery #lenovo #dell #szukamlaptopa
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vadzior: U mnie taką rolę od chyba 2 lat pełni poleasingowy Dell Latitude 7390 2-in-1. Z prockiem i7 i 16G RAM. Jeżeli szukasz 15-tki, no to też szukaj Latitude najlepiej. Nie baw się w jakieś Asusy, MSI itp. laptopy klasy konsumenckiej bo będą się już rozsypywały.
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Na super ekranie nie zależy, no i nie sa one najgorsze, średnie, ale zawsze można szukac jakiegoś modelu Precision to będzie lepiej.
@Vadzior W tym co posiadam odkręcasz śrubki i można baterię wypiąć. Nie jest ona łatwo demontowalna. Natomiast większe modele to różnie, trzeba sprawdzać. Na dzień dzisiejszy bym szukał 10 generacji CPU, i to pomimo że 8 zupełnie mi starcza na wypady.
  • Odpowiedz
  • 1
@crazy_wolf: 10gen już dużo drożej widzę, nie wiem czy tego potrzebuje xD nie mam jakiś dużych wymagań bo ten laptop będzie użyty max kilka godzin rocznie, to tylko tak aby np. wzroku nie męczyć na telefonie i sobie puścić yt albo wygodniej odpisać na maila niż z telefonu. A internet to tylko olx/allegro i jakieś wiadomości, wykop, jakieś fora.
Te generacje to tylko patrzyłem pod kątem wsparcia systemu. Bo 8gen
  • Odpowiedz
u@Vadzior: 13 calowe i mniejsze używają procków serii U. Różnica jest taka, że seria U ma niższe taktowanie pracy w standardzie, i przez to je mniej prądu po prostu. Przez to, wydajność jest też mniejsza, ale w normalnej pracy tego się nie odczuwa bo i tak praca rozkłada się na rdzenie.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Pakują bo na nich dużo dłużej na baterii się pracuje. W moim kilkuletnim już laptopie spokojnie do 4h dociąga (procek i7-8650U). Baterii oczywiście nigdy nie wyciągałem :)
  • Odpowiedz