Wpis z mikrobloga

Kurde mircy mam zagwostwke odnosnie apple watcha, od jakiegos czasu jezdze sobie na #rowerek stacjonerny i na jego monitorku pokazuje mi duza roznice miedzy apple watchem a wlasnie rowerkiem, wedlug rowerka na 5-6 km spalam ok 90 kcal a zegarek pokazuje prawie 200. Komu wierzyc? Korzystam z #applewatch SE. Komu wierzyc ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#apple #applewatch #rower #zdrowie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CyCu1337 imo jak już to bym wierzył Apple Watchowi, bo rowerek czyta tylko puls i to pewnie z chwytu - jak źle ułożysz ręce to już możesz mieć błędny odczyt. A AW mierzy też inne parametry więc raczej bym skłaniał się bardziej ku niemu.
Chociaż chyba nie ma urządzenia które by bardzo dobrze mierzyło kcal ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@narowerzesamochodem: Tez sie ku temu sklaniam, watch jest ciagle na nadgarstku i ciagle robi pomiary a rowerek tak jak napisales, z reszta nie zawsze trzymam dlonie na tych metalikach ktore niby robia jakis pomiar :)
@cult_of_luna moze jak sie bardziej w sport wkrece to wymienie, narazie nie korzystam juz nawet z watcha ze wzgledu na #!$%@? baterie xD
  • Odpowiedz
@CyCu1337: przede wszystkim to nie wiadomo co to jest 5-6km na rowerku, bo jeśli to pół godziny w miarę solidnego tempa to może być i 200kcal czy więcej, ale jeśli to 15min lajtowego kręcenia to zapomnij że aż tyle :)
  • Odpowiedz
  • 0
@cult_of_luna: przykladowo podalem 5-6, teraz po dyszku sobie krece i wg rowerka 150kcal zeszlo, srednie tempo 20-22km/h przy przedostatnim/ostatnim obciazeniu :P Dodam, ze dla mnie to naprawde sporo bo jestem otyly :D
  • Odpowiedz