Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktoś zamontowane w swoim samochodzie chińskie radio z carplay/android auto ale w rozmiarze 1 din? Szukam w necie i coś mało popularne to jest, ale jest, są ze 3 modele do wyboru na aliexpress ale nie wiem na co sie zdecydować i szukam opinii.

Jeśli ktoś zamierza malkontencić i p-------ć, to mam doświadczenie z 3-4 takimi urządzeniami w rozmiarach 2 din i szczerze polecam, tyle że te z wyższej półki z chipem dźwiękowym DSP no i samym w sobie (cale clue) bezprzewodowym carplay/android auto. Nie jestem audiofilem, mi to wystarcza

Bylem szalenie zadowolony z takiego rozwiązania i wszystko super, ale teraz kupilem starego gruza i chce mieć takie coś w rozmiarze 1 din

#motoryzacja #samochody #caraudio #aliexpress #audio
stary_grat - Mirki ma ktoś zamontowane w swoim samochodzie chińskie radio z carplay/a...

źródło: image

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@lofix: wlasnie coś dziwnego tu się dzieje, bo potwierdzam co mówisz i jestem tego samego zdania. kiedys mialem gowno radio jakies chinskie i byla masakra to uzywac. pozniej sam juz doedukowany kupowalem takie z 4Gb i bylo cacy.

i wiesz co jest dziwne? pośród tych "single din" radyjek nie ma opcji na więcej ramu :) po prostu takich nie ma. albo 1gb albo 2gb. mysle ze te 2gb moze zamulac
  • Odpowiedz
  • 0
@lofix: aczkolwiek te urządzenia można kupić albo z Androidem na pokładzie (zawsze takie wybieralem), albo bez androida z jakimś uproszczonym chińskim "systemem" gdzie mialem pare opcji i samo w sobie android auto i carplay i szczerze mówiąc wlasnie ten drugi typ polecam. po co tam ladowac calego androida jak i tak sie tego nie uzywa, a jedynie sie korzysta z CP/AA
  • Odpowiedz
@stary_grat: też miałem kiedyś taki plan, ale te radia wyglądają jak g---o i tak też działają. U mnie skończyło się na radiu z epoki samochodu i dołożeniu do niego modułu Bluetooth z Aliexpress za 15 zł. Nie widać cygańskiego tuningu, moduł schowany za radiem, a normalnie łączę się przez Bluetooth.
  • Odpowiedz
@stary_grat: ja kupiłem dokładnie to:
https://pl.aliexpress.com/item/4000549084203.html
Ma wbudowaną przetwornicę, więc nie trzeba nic dokładać, żeby zasilić z 12V, wyjście audio można wziąć z małego jacka na płytce albo wlutowując trzy przewody. Sterowania nie wyprowadzałem, gdy miałem to jeszcze na wierzchu ustawiłem tylko przełącznikiem głośność na max i on to ustawienie zapamiętuje nawet po zabraniu zasilania. Zasilanie podłączyłem po kluczyku, żeby nie chodziło przy zgaszonym samochodzie. Jeżdżę z tym od prawie
  • Odpowiedz
postapilem identycznie z wyjatkiem tego ze zamowilem modul z bt z allegro za 300zl


@stary_grat: spoko, luzuj poślady. Zapłaciłeś w sumie normalnie. Ja zrobiłem to samo (audio HU650 w volvo). Dokupiłem moduł BT emulujący zmieniarkę CD za jakieś 220 zł. Z tym że kupowałem prosto od majfrendolów, nie z allegro.
  • Odpowiedz