Wpis z mikrobloga

No #!$%@? nie da się jeździć po tym Krakowie. Autem to już nie wspominam, ale #!$%@? przejechać przez rynek rowerem to jest jakiś horror. Idą te tabuny troglodytów, a nie turystów środkiem jak stado baranów‌,‌ na dzwonek nie reagują, nie schodzą z drogi, kaszojady jak małpy na arenie w cyrku puszczone luzem #!$%@?ą się pod koła, planty też #!$%@? tymi gnomami.
Czas kupić trąbkę zamiast pedalskiego dzwoneczka.
#gorzkiezale #krakow #gownowpis ##!$%@? #rowerowykrakow
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MirandaB: mapa stref 30 i obszarów zamieszkania: link

pierwszeństwo w strefie zamieszkania:

W obszarze objętym strefą zamieszkania to piesi mają pierwszeństwo. Mają prawo poruszać się całą szerokością drogi, nie muszą korzystać z chodnika, a dzieci do lat 7 nie muszą przebywać pod opieką osoby
  • Odpowiedz
@MirandaB: dobrze reagują na mniej standardowe dzwonki - mam dzwonek na single po górach, który działa jak dzwonek owiec na wypasie. Minus- nie da się tym sterować, plus - na nierównościach słychać bez zajmowania rąk. Jest na tyle mało standardowy, że jak mi się zdarzy wziąć go do miasta to wszyscy schodzą z drogi (poza tymi, którzy usłyszeli i się patrzą nie wiedząc co jest grane, zamierając w miejscu).
  • Odpowiedz
@January-zwiedza-szpary: po pierwsze naucz się wołać, a po drugie nie, nie #!$%@? się rowerem tam gdzie wiem że nie mam pierwszeństwa i wiem że zawsze jest tłum.

#!$%@?, blachosmordziarza ukrzyżujecie jak będzie was wyprzedzał z dwóch metrów, ale pieszego to byście #!$%@? (czy to na pasach, czy to chodniku) bo ma czelność znaleźć się na waszym torze.
  • Odpowiedz
@MirandaB: w wakacje takie tłumy na rynku to nie narzekaj, że nie przejedziesz. Jak musisz to dołóż drogi i planty albo pas dla rowerów na pierwszej obwodnicy
  • Odpowiedz