Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie ochraniacze na MTB? Chciałbym, żeby były takie "średnie" ( ͡º ͜ʖ͡º) tzn. dawały sensowną ochronę nie tylko na stawy ale i łydki/przedramiona, ale z drugiej strony żeby nie były totalnie pancerne i ograniczające ruchy. Mój styl jazdy to bardziej "na Turbacz i z powrotem", a w bikeparkach niebieskie trasy, zaczynam czerwone. Nie śmigam z nadświetlną, nie latam na mamucich skoczniach.

#rower #mtb #enduro #enduromtb
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cochese a po co ci ochrona na łydki i przedramiona? Raczej nic ci nie grozi w tych okolicach :D

Ja mam taki setup:
Zbroja (light): Leatt Body Protector AirFlex Stealth (długi rękaw, wbudowane ochraniacze na łokcie)
Zbroja (mid): Fox Raceframe Impact D3O
Kolana (light): Leatt AirFlex
  • Odpowiedz
  • 0
a po co ci ochrona na łydki i przedramiona? Raczej nic ci nie grozi w tych okolicach


@shuukre: Strupy po obtarciach, które od zeszłego weekendu mam od prawego barku do połowy przedramienia i od obu kolan do połowy łydek mają na ten temat inne zdanie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@cochese:
Obczaj ochraniacze ION, są osobno kolana i golenie fajnie spasowane. Są też skarpety z ochraniaczem, np endura takie robi. Możesz możesz ubierać jak będą potrzebne. Na przedramiona to nie pamiętam osobnych ochraniaczy, po prostu kupujesz dłuższy rękaw, który chroni nie tylko staw. Każdy producent ma coś takiego w ofercie.
Ale tak jak pisał @shuukre, przedramiona i golenie to najmniejsze zmartwienie i nawet na Turbaczu wolałbym mieć ochraniacz
  • Odpowiedz