Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że był chyba jakiś taki filmik na wykopie pozujący jakiś taki prosty trick typu jak łatwo wyznaczyć środek deski czy tam w ogóle środek jakiegoś elementu bez liczenia. Taki tam majsterski pierdołek, wiadomo że opierający się na trygonometrii, ale bez specjalnego wnikania w to od strony matematycznej. Star majstry znają mnóstwo takich kruczków, bez specjalnej znajomości matmy. Pamięta to ktoś?
#majsterkowanie #stolarstwo
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@atehxx: Tego kolesia też widziałem. Bardzo fajny trick, ale to nie to. Tam chodziło o jakieś proste wyznaczenie, bez wykonywania specjalnych narzędzi. Aczkolwiek od strony trygonometrycznej patrząc to już było właśnie coś w tych klimatach, czyli "wystarczy zaznaczyć tu i tu, a wtedy tu magicznie zawsze będzie środek" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tulej_Tulejka: Wydaje mi się, że w sumie mogło chodzić o trick pokazany przez tego gościa z deseczką i kołeczkami na filmiku, który miras wstawił powyżej, tylko wykonany za pomocą linijki i z możliwością dzielenia na wiele identycznych odcinków. Tzn. masz np. deseczkę 5,2137mm i chcesz ją podzielić np. na 7 równych listewek, ale nie obchodzi cię jaka ma być ich grubość, nie chce ci się tego liczyć itd., więc przykładasz
niecodziennyszczon - @Tulej_Tulejka: Wydaje mi się, że w sumie mogło chodzić o trick ...

źródło: mmvs4s6wkau51

Pobierz
  • Odpowiedz