Wpis z mikrobloga

Ktoś pracuje w Citi i może potwierdzić? Wiedziałem, że jest różnica w zarobkach między Ol i Wawą, ale to jest przepaść. Koszty życia aż tak się nie różnią. Z innych branży jak znajomi pracują w firmach, które też mają filie w Warszawie często zarabiają mniej nawet od osób niższych stanowiskiem, ale z Wawy. I pracodawca głupio się tlumaczy, że nie może dać tamtemu mniej, bo się nie utrzyma. A w Ol to Ci wystarczy miska ryżu. Później zdziwko czemu wszystko zmierza do top 5 miast pośród wyludnionej pustyni. #olsztyn #citibank #banki
saji - Ktoś pracuje w Citi i może potwierdzić? Wiedziałem, że jest różnica w zarobkac...

źródło: temp_file7552160720742916433

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@FELIX90 przede wszystkim mieszkanie jest droższe, niektóre usługi. Tylko jak popatrzysz na ceny najmu to te różnice wcale nie tłumaczą aż takich różnic pensji. W markecie płacisz tyle samo, za różne abonamenty też. Wiadomo, że po prostu w takiej Wawie rynek pracy jest zdecydowanie bardziej konkurencyjny i nikt nie przyjdzie za takie stawki, bo ma wybór. Jednak ludzie dalej ciągną do tej Warszawy czyli stosunek zarobki/ koszty jest lepszy.
  • Odpowiedz
@saji: ale ty przed chwilą powiedziałeś, że koszty życia nie różnią się bardzo.
Jeśli jedynym kosztem życia byłyby zakupy w Biedronce to mógłbym się z tym zgodzić.
Olsztyn to umieralnia jeśli chodzi o rozwój zawodowy i perspektywy ale przynajmniej koszty życia są znacznie niższe.
  • Odpowiedz
@saji: Znam kilka osób które tam pracują i pensje są faktycznie bardzo niskie. Znajomi skarżą się, że na kasie w lidlu by zarobili więcej niż w Citi, więc informacja ze screena może być jak najbardziej prawdziwa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ThirtyDoorKey właśnie wydawało mi się, że w Ol to jedynie wkręcenie się do jednej z nielicznych dużych firm da dobre pieniądze, a np. często słyszę, że ktoś odchodzi z Michelin do jakiegoś podwykonawcy, bo tam ma lepszy hajs. Citi w Centaurusie płaci pewnie lepiej, ale też mniej niż w dużych osrodkach. Co do Lidla to w Ol nie jest tak łatwo się dostać - słyszałem od znajomej, która tam pracuje, że
  • Odpowiedz
@saji: Mój komentarz tyczy się właśnie Centaurusa. Niestety, pomimo powstania nowych miejsc pracy, zarobki w dalszym ciągu olsztyńskie. Olsztyn jest super miastem do życia, ale z karierą tutaj jest pod górkę. Najlepiej pracować zdalnie dla firm z dużych miast albo iść na swoje..
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ThirtyDoorKey wątek na goworku dotyczy handlowego. Kilka razy słyszałem, że City SSC jest sporo lepszy, a jak widać po Twoich znajomych i tak zły :P Za czasów Covidu kilku znajomym się udało znaleźć pracę zdalną i finansowo to przepaść. Niestety często teraz ich przymuszają do hybrydy. W ostateczności raczej wyjadą, bo będzie bolało wrócić do olsztyńskich zarobków
  • Odpowiedz
@saji w zależności od zarobków, może się okazać że lepiej jest jeździć do biura na 2 dni w tygodniu, podnosząc koszty noclegu i transportu niż pracować w oln za najniższa krajową
  • Odpowiedz
@saji: Znam kilka osób które tam pracują i pensje są faktycznie bardzo niskie. Znajomi skarżą się, że na kasie w lidlu by zarobili więcej niż w Citi, więc informacja ze screena może być jak najbardziej prawdziwa.


@ThirtyDoorKey: ale to są chyba na C5-C9, a umówmy się, jak jesteś kumaty, to C10 w 2 lata zrobisz. I później tylko w górę i coraz większe różnice w grejdach. Chyba z
  • Odpowiedz