Wpis z mikrobloga

Mireczki. Muszę przenieść pralkę na przeciwległą ścianę, więc muszę przenieść sobie wodę i odpływ (około 4 metry i dwa rogi 90°). Czy dam radę zrobić to sam bez jakichś zgrzewarek do rur?
Są jakieś takie na złącza wkręcane?
Chcę wpuścić te dwie rury w ścianę (podkuć i zaszpachlowac, żeby nie było tego widać).
#majsterkowanie #remontujzwykopem #remont #hydraulika
  • 23
  • Odpowiedz
@mdk007: dasz radę sam, rurę puścisz jednym ciągiem (do gięcia kup sobie specjalną sprężynę), skręcane złączki tylko na końcach, które będą już odsłonięte i to wystarczy.
Kanaliza trochę trudniej, bo musisz zachować na całej długości spadek. W narożnikach jeśli to tylko możliwe dawaj dwa kolanka 45 stopni. Jeśli się nie da, bo za dużo byś musiał kuć, jak dasz 90 stopni to też będzie ok, ale w razie zapchania rury
  • Odpowiedz
@mdk007: pralka ma pompę, ale ta pompa też nie ma nieskończonej wydajności. NIe byłoby problemu, gdybyś tak długi wąż miał położony luzem, ale Ty go chcesz wmurować w ścianę i to jest trochę ryzykowne. Nawet kanaliza fi33 wstawiona w ścianę byłaby tu pewniejsza, dałaby dużo mniejsze opory przepływu przede wszystkim.
Jeśli zrobisz z takiej rury, pewnie będzie działać. Pytanie, czy równie dobrze będzie działać za rok, gdy ta rura od
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P W sumie mogłem od tego zacząć. Taki mam układ. P - pralka, Z- zlew z odpływem. W zasadzie chodzi mi tylko o to, żeby rury były schowane na tym kawałku ściany między pralka, a meblami. Meble są na nóżkach z 10cm, więc pod nimi może sobie lecieć luzem.
Ewentualnie mogę je zostawić luzem przy ziemi na tym kawałku (jedynie podkuć i schować za listwa przypodłogową)
mdk007 - @Jarek_P W sumie mogłem od tego zacząć. Taki mam układ. P - pralka, Z- zlew ...

źródło: temp_file6616668246564659976

Pobierz
  • Odpowiedz
Ewentualnie mogę je zostawić luzem przy ziemi na tym kawałku (jedynie podkuć i schować za listwa przypodłogową)


@mdk007: tak by było najbardziej zachowawczo. Jeśli ten odpływ ma być wpięty do istniejącego syfonu, to żeby zrobić to jak nalezy ze spadkiem, musiałbyś kuć i rozpieprzać ten odpływ, żeby się dostać do rury doń prowadzącej - to jest do zrobienia, ale nie wiem, czy w tej sytuacji warto. Przy 4m węża pompka
  • Odpowiedz
@mdk007: może ogarniesz sam, może nie., ale musisz kupić narzędzia, poświęcić czas na naukę, itp. Nie chowa się pod tynk takich rur jak pokazujesz, bo w razie wycieku jest duży problem i możesz zalać sąsiada. weź hydraulika, niech zrobi a Ty się ciesz spokojem i wolnym czasem, jak Kraków +50km, to się chętnie podejmę
  • Odpowiedz
@PozorVlak: jeśli dobrze rozumiem, jak OP chce to zrobić, to te złączki będą na wierzchu, wystarczą.

@mdk007 tak, mogą być, tylko kup je najlepiej tego samego producenta, co rury, niby standard to standard, ale już sie spotkałem z tym, że chińska złączka (bodajże Ferro) na turecką rurę z marketu wchodziła podejrzanie luźno.
  • Odpowiedz
  • 0
@PozorVlak a jak + 450km, to też dojedziesz?
Jaki koszt mniej więcej takiej roboty? Bo jak już wiesz co zrobić, to wygląda to na 2 godziny roboty i szkoda byłoby mi płacić z 1000zl za coś takiego.
  • Odpowiedz
  • 0
@PozorVlak a jak + 450km, to też dojedziesz?
Jaki koszt mniej więcej takiej roboty? Bo jak już wiesz co zrobić, to wygląda to na 2 godziny roboty i szkoda byłoby mi płacić z 1000zl za coś takiego.

@Jarek_P zgadza się. Ja chcę zamaskować tylko z 60cm tych rur. Więc jak rura będzie w całości, to złączki będą na wierzchu.
  • Odpowiedz
a jak + 450km, to też dojedziesz?


@mdk007: jak wyślesz po mnie odrzutowiec, to nie ma problemu. ew. limuzyna. Nie, to nie jest 2h roboty. Bo mówimy tu o kuciu ścian i pewnie też podłogi. Myślę, że 1000 to realna cena ale w dzisiejszych #!$%@? czasach, kto wie?
  • Odpowiedz
  • 0
@PozorVlak No właśnie. A skoro ja nie mam dwóch lewych rąk i potrafię w manualne pracę (nigdy nie robiłem tylko nic z hydrauliką), więc potrzebuję tylko Know-how. Żeby nie odwalić lipy z niewiedzy np. przy odpływie.
Sądziłem że da się go podpiąć pod syfon zlewu jak np zmywarkę. Bez kucia podłogi.
  • Odpowiedz
Sądziłem że da się go podpiąć pod syfon zlewu jak np zmywarkę. Bez kucia podłogi.


@mdk007: powiem tak: jeśli masz tam stan surowy i dopiero robisz wykończenie, ewentualnie jest to remonto totalny, to kuj i nawet się nie zastanawiaj, najlepiej nie leć naokoło po ścianie, tylko przez środek w wylewce podłogi (mniej kucia, wylewkę kuje się zwykle dość łatwo, mniej ryzyka, że coś obalisz np. podkuwając ścianę działową po długości
  • Odpowiedz