Wpis z mikrobloga

Pytanie o najlepsze rozwiązanie.
Mam trochę prostych i złożonych skryptów, głównie w #python i pakuje je w katalogach ale to jest już niewygodne gdy każdego z nich musze. np szukać albo przypominać se który skrypt jest od czego.

Jest jakiś super CRM czy coś, który przerzuce wszystko na serwer i będe miał to wszystko poukładane, w każdej chwili będe mógł odpalić dany skrypt z terminalem etc.?

#programowanie #it
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przerzuce wszystko na serwer i będe miał to wszystko poukładane


@Protectorx: czym to ma się różnić od sytuacji w której masz wszystko poukładane w katalogach? Że będzie poukładane w katalogach, tylko na serwerze?
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: brakuje np. opisów działania skryptu, ostatniego użycia itd.
nie jestem w stanie ogarnąć tego w takim stanie jakim mam teraz to zrobione.

Tak samo odpalanie okien/zakladek terminalu które mi się walają po pulpicie z odpalonymi skryptami (tak wiem, mogę je odpalać w tle ale wolę czasem szybko sprawdzić postęp np.)

chodzi mi juz o sam crm - czy coś takiego istnieje do moich potrzeb
  • Odpowiedz
@Protectorx: nie do konca wiem jaki jest zamysl twoich skryptow, ani kiedy i jak je odpalasz, ale skojarzylo mi sie to z czyms co sie nazywa airflow. Sam nigdy tego narzedzia nie uzywalem, ale jest chyba stworzone z mysla o odpalaniu skryptow - i takim automatycznym i manualnym. Poczytaj, moze okaze sie przydatne
Natomiast druga z opcji jaka bym Ci polecil, cos co jest blizsze mojemu sercu, to zrobienie pythonowej paczki z wlasnymi skryptami, gdzie wszystkie skrypty umieszczamy w polu scripts albo entry_points w setup.py (zalezne od systemu, bo kojarze, ze scripts nie zadziala na Windowsie i jest przeznaczone na systemy unix like). Tak przygotowana paczke moglbys sobie trzymac jako repo na githubie, gitlabie, czy gdzie tam Ci wygodnie, aktualizowac od czasu do czasu i instalowac z dowolnego miejsca. W README.md mialbys wszystkie opisy, a jakby to nie wystarczalo, to moglbys miec dedykowany entrypoint ktory opisywalby wszystkie skrypty, a takze sposob uzycia. Korzystam z podobnego rozwiazania i sobie je cenie

from setuptools import
  • Odpowiedz
  • 1
@redorbiter: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Przejrzałem teraz tego airflow i to jest chyba to czego szukam. Co prawda możliwości ma aż nadto ale to nawet dobrze, bo zawsze to mniejsze ograniczenia.
  • Odpowiedz
@Protectorx: a moze dodatkowy skrypt ktory by dzialal jak interface. w kazdym skrypcie piszesz komentarz w pierwszej linii. ten skrypt/interface to czyta i wyswietla. do tego skakanie po folderach. interface zaczytuje wszystko co jest w danym katalogu i nie trzeba go modyfikowac jak napiszesz cos nowego. prosta sprawa, enter i odpala dany skrypt w osobnym oknie
  • Odpowiedz